Aselsan Heyetinden Bolu'ya Ziyaret

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'nın daveti üzerine Bolu sanayisi ile ASELSAN arasında entegrasyon sağlanması için Bolu'ya gelen ASELSAN Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hezarfen Oruç ile ASELSAN’ın sanayi ve tedarik müdürleri, Bolu'da incelemelerde bulundular.

 Aselsan Heyetinden Bolu'ya Ziyaret

ASELSAN Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hezarfen Oruç ile ASELSAN’ın sanayi ve tedarik müdürleri Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu ile birlikte ilk olarak Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'nı ziyaret ettiler.

Ziyarette Vali Zahteroğulları, ASELSAN heyetine teşekkür ederken, bu ziyaret ile Bolu sanayisi ve ASELSAN arasında entegrasyonun sağlanmasının ve Türk Savunma Sanayisine katkıda bulunulmasının amaçlandığını dile getirdi. 

Vali Zahteroğulları ve beraberindekiler daha sonra ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi Nükleer Radyasyon Dedektörleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (NÜRDAM) önemli bir toplantı yapıldı. NÜRDAM’da NÜRFET adı verilen ve çip teknolojisiyle üretilen nükleer radyasyon dedektörleri hakkında ASELSAN yetkilileri ile görüş alış verişinde bulunuldu.

ASELSAN heyeti daha sonra ise Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu ile birlikte  ilimizde kablo ve cam üretimi yapan Başoğlu Kablo,  Tansel Kablo, Orim Cam, Yorim Cam ve SEMMAK fabrikalarını ziyaret ettiler ve incelemelerde bulundular. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128