Asgari ücret belli oldu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu son toplantısını Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Asgari ücret belli oldu


Haber: N. Halid Altundal

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere son toplantısını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlık ettiği toplantı sonrası asgari ücret belirlendi. Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Asgari ücret geçen yıla göre 500 lira artmıştır, yüzde 21,56 oranında yükselmiştir" dedi.

Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat da "Belirlenen net asgari ücret yetersizdir, işçilerin beklentilerini karşılamaktan uzaktır" ifadelerini kullandı.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol ise "Komisyon, çalışanların durumunu ve işletmelerin geleceğini de dikkate alarak zor koşullarda kararını verdi" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128