“Askıda Ekmek” kampanyası başlatıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanlığı ve Bolu Ülkü Ocakları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz gün ekmek zammı sonrası yaptığı açıklama doğrultusunda Bolu’da “Askıda Ekmek Projesini” başlattılar.

“Askıda Ekmek” kampanyası başlatıldı
 

Haber: Kasım Şahin

MHP Lideri Bahçeli’nin ekmeğe zam haberlerinin ardından yaptığı “Ekmeğe yüzde 15 zam insani ve vicdani değil. Askıda ekmek projesini başlatıyorum” açıklaması sonrası Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Bolu İl Başkanlığı ve Bolu Ülkü Ocakları üyeleri Karamanlı Mahallesinde bulunan bir ekmek fırını önünde “Askıda Ekmek” projesinin startını verdi. MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran burada yaptığı basın açıklaması açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli Bolulu vatandaşlarımız. Biliyorsunuz Milliyetçi Hareket Partisi Liderimiz Doktor Devlet Bahçeli Bey ASKIDA EKMEK projesi başlattı. Milli ve sosyal dayanışma örneği olan Askıda Ekmek çağrısına Türkiye’nin her yerinden destek yağmaya devam ediyor. Biz de MHP Bolu Teşkilatları ve Ülkü Ocakları Bolu Teşkilatları olarak Sayın Doktor Devlet Bahçeli’nin sosyal ve ekonomik projesine tam destek veriyoruz.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÇOK BÜYÜK BİR YARDIMDIR”

Askıda Ekmek projesi, zenginliği paylaşmanın ve hayırlı işlerde yarışmanın çok güzel bir örneğidir. Bir ekmeği askıya koymak maddi olarak çok küçük bir bedel olabilir. Ancak bu projenin Bolu’da ve Türkiye’nin her yerinde uygulanması, böylece askıya on binlerce ekmek koyulması ihtiyaç sahiplerine çok büyük bir yardımdır. Askıda Ekmek Projesine katılmak ile ne kadar büyük olaylar zincirini harekete geçireceğinizi basitçe anlatmak isterim. Bugün ihtiyaç sahibi bir ailenin evine, sizlerin sayesinde götüreceği 5 ekmeğin parası ile o gün evinin başka bir ihtiyacını alabilir, çocuğunun okul harçlığını verebilir, ekmeğin yanına katık alabilir. Bir ayda evinin kirasını ya da elektrik, su, doğalgaz gibi bir faturasını ödeyebilir. Bu proje çok büyük bir sosyal sorumluluk projesidir. Büyük ölçekli düşünüldüğünde Türkiye Ekonomisinde çok büyük katkıları vardır.

“SADAKA BELAYI DEF EDER”

Her şeyden de önemlisi bu bir sadakadır ve Allah’ın rızasına kavuşmak vardır. Yüce Allah bizlere, yardımlaşmayı emrediyor. Peygamber Efendimiz(s.a.v) birçok hadisi şerifinde sadaka vermenin ne kadar önemli bir amel olduğuna işaret ediyor. Bu nedenle, Bilge Lider Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beye, bizleri böyle büyük bir hayra vesile kıldığı için çok teşekkür ediyoruz. Sadaka Cennet kapılarını açan ne güzel bir ameldir. Sadaka belayı def eder, ömrü uzatır, günümüzün hayırlı ve bereketli geçmesine yardım eder.”

“KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ”

Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül ise açıklamasında, “Ekonomiye destek vermek, ekmeğe yapılan yüzde 15’lik zamma tepki ve sosyal yardımlaşmayı bilinçlendirmek adına Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları olarak tüm il ve ilçe teşkilatlarımız ile birlikte bu kampanyayı destekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER