“AŞKIM SENİ ÇOK SEVİYORUM”

Iğdır’da polis servisine PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Yaşar Doğancay, 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi. Dördivan ilçe meydanında düzenlenen cenazeye yaklaşık 10 bin kişi katılırken, şehit polisin eşi eşinin polis şapkasına başına takarak Türk Bayrağına sarılı tabuta sarılıp, “Aşkım seni çok seviyorum. Hani bayramda yanımızda olacaktın” diyerek gözyaşı döktü.

“AŞKIM SENİ ÇOK SEVİYORUM”
Haber: Kasım ŞAHİN

Iğdır'da polis servisine PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Yaşar Doğancay, yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi. Şehidin annesi Emine Doğancay ve eşi Gülistan Doğancay polis şapkası takarak şehitlerini son yolculuğuna uğurladılar. Şehidin 2,5 yaşında ve 6 aylık iki erkek çocuğunun babalarının tabutu üzerinde resimlerini sevmeleri yürekleri dağladı.

 

Şehit polis memuru Yaşar Doğancay için ilk tören Bolu'nun Dörtdivan ilçe merkezinde yapıldı. On binlerce kişinin katıldığı törende terör örgütü PKK'ya öfke yağdı. Törene Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpcü, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Emniyet Müdürü Mustafa Kızıltaş, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, İlçe Belediye Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Cenaze töreninde oğluyla aynı ismi taşıyan şehidin babası Yaşar Doğancay ayakta durmakta zorluk çekerken Bolu Valisi Aydın Baruş, cenaze boyunca elinden tutarken, annesi Emine Doğancay ve eşi Gülistan Doğancay polis şapkası takarak şehitlerini uğurladılar. Gözü yaşlı eş, “Aşkım eni çok seviyorum. Hani bayramda yanımızda olacaktın. Canım benim seni çok özleyeceğiz. İki oğlum var onları da babaları gibi yetiştireceğim” demesi görevli polisleri bile ağlattı. Gözyaşlarına boğulan anne ve eşini polis memurları ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Anne Emine Dogancay, "Kuzum yavrum benim" diyerek evladının fotoğrafını severek tabutuna sarıldı.. Şehit polis memuru Yaşar Doğancay'ın 2,5 yaşındaki oğlu Ömer Hilmi  ve 6 aylık oğlu Ahmet Faruk tabut üzerine konulan babalarının fotoğrafı sevmesi yürekleri bir kez daha dağladı. O anlarda gözyaşları sel oldu. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazıyla şehit polis memuru Yaşar Doğancay'ın cenazesi Cemaller köyündeki baba ocağına götürüldü. Şehidin cenazesi tekbirler eşliğinde köy mezarlığında defnedildi.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Bolu’nun dört bir yanından duyarlı vatandaşlar Dörtdivan ilçesine akın etti. Şehit töreninden bir gün önce şehit haberinin geldiği akşam Gerede ve Yeniçağa ilçesinden binlerce kişi Dörtdivan ilçesine gelerek yürüyüş düzenlediler. Cenaze töreni sırasında ise üst düzeyden alt düzeye kadar polisler gözyaşlarına hakim olamadılar. Şehit polisin eşi ve annesinin tabutu sarılışı ve duygulu sözleri cenazeye katılan herkesi derinden yaraladı ve gözyaşları hiç durmadı.

TANJU ÖZCAN FENALIK GEÇİRDİ

Şehit ailesini ve ilçe halkının yanında olmak için ilçeye gelen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, şehit ailesinin tabuta sarılışı ve duygu yüklü sözleri sarf etmesinden son derece büyük üzüntü duydu ve kısa süreli fenalık geçirdi. Gözyaşları arasında kendisini bir polis ekip otosunun içersine atan Özcan, bir müddet araç içersinde görevli polis memuruyla sohbet etti ancak araç içersinde de gözyaşlarına hakim olamadı.

VATANDAŞLAR FENALAŞTI

Dörtdivan İlçe Hükümet Meydanını mahşeri bir kalabalık halinde dolduran yaklaşık 10 bin kişi terör örgütü PKK’ya lanet yağdırırken bazı vatandaşlar ise gördüklere hüzünlü manzara karşısında fenalık geçirdiler. Sağlık durumları bozulan vatandaşlara bölgede hazır bekletilen 112 Sağlık ekipleri müdahalede bulunken Türk Kızılay’ı da vatandaşlara çorba, su ve maden suyu ikramında bulundu.

DOĞUM GÜNÜNE İKİ GÜN KALA ŞEHİT DÜŞTÜ

Şehit Polis Yaşar Doğançay’ın, doğum gününe iki gün kala şehit düştüğü ortaya çıktı. 10.09.1985 yılında Gerede ilçesinde doğan Şehit Doğançay, 08.09.2015 tarihinde görev yaptığı Iğdır’da, terör örgütü PK’nın saldırısı sonucu şehit oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124