banner120

Atalay; “Bizi parçalayarak teslim almak istiyorlar”

Geçtiğimiz Pazar akşamı Ankara’da güven Park mevkiinde PKK terör örgütü tarafında gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili Bolu Baro Başkanı Ferit Atalay, yazılı bir basın açıklaması yaptı. Atalay; ““Bizi parçalayarak teslim almak istiyorlar. Terörü lanetle kınıyoruz” dedi.

Atalay; “Bizi parçalayarak teslim almak istiyorlar”

Atalay, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; “ Ankara’nın en merkezi yerinde Üniversite Seçme Sınavına katılan gençlerimizin Ankara’da olmanın keyfini çıkarmaya çalıştıkları Kızılay da yine terör saldırısı sonucu 35 canımızı yitirdik. Elli kanla yıkanan terör örgütleri bizleri şiddetle/ölümlerle yaşamaya alıştırmaya çalışıyor.Bizleri yılgınlığa düşürerek birlikte yaşama irademizi dağıtarak, parçalayarak teslim almaya çalışıyorlar. Bu tuzağa düşmeden barış ve demokrasi içinde beraber yaşamak için teröre ve onu kutsayan her girişime karşı ortaklaşa bir tavır koyarak güçlü bir şekilde karşı durmak zorundayız. Terörün bizi ve halkımızı yıldırmasına izin vermemeliyiz. Şiddete, ölümlere karşı aynı dili kullanarak ortak yaşama isteğimizi her zamandan daha çok yüksek sesle seslendirmek zorundayız. Bizleri yönetenleri de aynı dili kullanarak kimseyi ayrıştırmadan sorumluluklarının ne denli büyük olduğunu unutmadan teröre karşı birlikte durmaya çağırıyoruz. Cumhuriyetimiz, Ülkemiz ve halkımız ortak yaşam konusundaki sarsılmaz iradesiyle her zaman terörü ve şiddeti alt edecek kadar güçlüdür.
Baromuz ölen vatandaşların acısını içtenlikle paylaşarak ölenlere rahmet, yarılılara acil şifalar dilerken, halkımıza baş sağlığı diler” dedi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124