Atalay tek aday

Bolu Barosu’nun kongresi bu gün Gazelle Otelde gerçekleştiriliyor. Sürpriz bir gelişme olmazsa şu an ki mevcut başkan olan Ferit Atalay, kongrede tek aday olarak çıkacak. Atalay, her kesimden arkadaşla çalışmak istediğini belirterek seçimlere çarşaf listeyle gireceklerini belirtti.

 Atalay tek aday

Haber: Kasım ŞAHİN

Bu gün saat 14.00’de Gazelle otelde gerçekleştirilecek olan olağan genel kurulda 150 avukat oy kullanacak. Oylama sonrası ise yeni yönetim tarafından bir yemek verilecek. Tek aday olarak seçimlere girecek olan Atalay, şimdiden bir yönetim listesi hazırlamadığını seçim günü her kesimden arkadaşla çalışmak istediğini belirterek çarşaf listeyle seçimlere gireceğini beyan etti. Seçimlerin kırıcı değil birleştirici şekilde yapılacağını da belirten başkan adayı Ferit Atalay; “Şu anda benden başka kendini deklare eden bir aday olduğunu duymadım. Aday olsa bile hiçbir zaman kırıcı bir seçim süreci olmadı, son derece uzlaşı içinde devam eden seçimler olduğu gibi bu seçiminde o şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Nitekim hukukun çok sesliliği gereği her türlü siyasal düşünceye, her türlü farklı düşünceye sahip arkadaşlarımızın aramızda olduğu ve olmasının gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Atalay açıklamasını şu sözleriyle tamamladı; “Ama bunlar seçimler bittikten sonra faaliyetlerimize yansımıyor. Nitekim şu anda halen görevde bulunan yönetime baktığımızda çoğulcu bir anlayışın egemen olduğunu görüyorsunuz. Aynı anlayışın yeni dönemde de egemen olacağını düşünüyorum. Yani biz illa bir öngörüye veya siyasi bir düşünceye göre seçim yapmıyoruz. Genel olarak Bolu Barosunun yapısı oluşurken gerçekten hukuka inanan, hukuka gönül veren, bilime inanan, adalete inanan insanlardan bir seçim yapıyoruz. Bizim için insanların kendi kişisel kimliklerini ön plana çıkarmak değil ortak yanlarımızı ön plana çıkarmak her zaman iyi olmuştur. Bu seçiminde böyle olacağını ve kırıcı bir seçim olmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 01:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128