Atalay’dan anlamlı mesaj…

Bolu Barosu Başkanı Av. Ferit Atalay; Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 96. Yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Atalay’dan anlamlı mesaj…
Bolu Barosu Başkanı Av. Ferit Atalay; Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 96. Yıldönümü nedeni ile yayınlamış olduğu kutlama mesajında şu ifadeler yer verdi:

"19 MAYIS UZUN BİR YÜRÜYÜŞTÜR.

19 Mayıs Türkiye Cumhuriyetini yoktan var eden ve çağdaş uygarlığa taşıyan bir uğraşın başlangıcıdır. Atatürk’ün kararlı yolculuğu ile başlayan ve Türk halkının da desteği ile özgürlüğe yürüyen büyük kalkışma sonucu, Türk halkı bir kez daha küllerinden ve yeniden doğmuştur. Atatürk’ün bu genç Cumhuriyeti gençlere emanet etmiş olması onun gençlere olan inancının bir kanıtı olduğu kadar, bağımsızlık ve aydınlanma devriminin kesiksiz sürmesi istemini de içermektedir.

Türkiye Cumhuriyetini kuranlar bağımsızlığa içten inanmış ve bağımsızlığı korumayı ilke edinmişlerdir. Onlarca emperyalist devletin, gösterişli ordularına karşın sadece insan gücü ile direnme cesaretini gösteren bu kadronun insancıl ve ahlaki duruşu bu gün bizi yönetenlere örnek olacak kadar anlamlıdır.

Bağımsızlıktan asla ödün vermeyerek, Mayıs ateşini yakarak dünyada ve yaşadığımız topraklarda özgürlük ve barış için mazlum ülkelere örnek olma becerisini gösteren Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyoruz. Çağdaş uygarlığı hedefleyen bu büyük devrimin başlangıcı olan 19 Mayısları unutmamak, unutturmamak bu büyük yürüyüşü kesiksiz sürdürmek ve yeni kuşaklara aktarmak hepimizin borcudur." HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128