Atalay’la yeniden

Bolu Baro Başkanlığının olağan genel kurulu tamamlandı. Tek listeyle seçime giren ve çarşaf listenin olduğu seçimlerde mevcut başkan Ferit Atalay yeniden başkan seçilirken 8 kişiden oluşan yönetim kurulu ile 3 kişilik disiplin ve denetleme kurulu ile 2 kişiden oluşan TBB delegeleri de belli oldu.

Atalay’la yeniden
Haber: Kasım ŞAHİN

Yeniden Baro Başkanlığına seçiler Ferit Atalay, “Başkan adayı olarak tek başıma seçime katıldım. Yönetimde de 20 ye yakın arkadaşım aday oldu. Bunların içinden 8 kişi seçilecek. Bugün ayrıca HSYK’nın seçimleri var. Bizim baro seçimlerinden daha çok önem atfettiğimiz seçim. Türkiye’de yargının bağımsız olabilmesi için öncelikle savunma mesleğinin güçlendirilmesi gerektiğine her zaman inanıyorum. Bu bakımdan bizim seçimlerimiz özgür ve demokratik ortamda yapılan bir seçim. Bir de Bolu’ya özgü bizim değerlendirmelerimiz var. Bizim seçimlerimiz her zaman çok sesli bir seçim olur. Çok keyifli bir seçim olur. Çok siyasal kimliklerin, etnik kültürel kimliklerin üste çıkmadığı, meslek anlayışının egemen olduğu, avukatlık mesleği ve hukukun daha belirleyici olduğu bir seçim yapıyoruz. Oluşacak yönetim kurulu farklı renkten, farklı arkadaşlardan oluşacak da olsa uzlaşmış iyi bir ekibiz. Bolu Barosu bu anlamda Türkiye’nin en örnek barolarından biri. Kırıcı, dökücü gücü olmayan, çok ağır çekişmelere mahal vermeyen bir seçim süreci yaşıyoruz. Umarım Bolu bundan kazançlı çıkacaktır. Aynı kazancın HSYK seçimlerinde de oluşmasını diliyorum” dedi.

 

İyi bir liste oluştuğunu da vurgulayan Atalay, “Biz aday olup olmamayı da düşündük. Arkadaşlar bir dönem daha devam et dediler. Onlar da referans verdiler. Bir de biz çok konuştuk son dönemde, asıl sorunumuz Adliye binası. Ben bu Adliye binası için çok emek verdik. Başından beri bu süreci ısrarla takip ettim. Belediye ile ilgili bir takım sıkıntılar oldu, onlar aşıldı. Belki de arkadaşlarımız biraz iyi olacak yanlarını görerek, biraz da bu Adliye sürecini gözeterek bize teveccühle bu görevi bize yüklediler. Neredeyse bütün herkesin ortak adayıyım. Bu da bana ayrıca güç veriyor. Bu dönemden sonra da yapmak istemiyorum. Bu bizim avukatlık mesleğini de olumsuz etkiliyor. Bazı meslek örgütlerinin başkanlığını yaptığınızda o size farkında olmadan kazanımlar sağlar. Bizim meslekte tam tersidir. Bunu bir gelire ranta çevirmeyi düşünmedik. Aksine bize ekonomik olarak zara r verdi. Çünkü sürekli olarak sosyal ilişkiler yaşıyoruz. Onurlu bir meslek. İleri de çocuklarımıza Bolu barosunun başkanlığını yaptık demek de gurur verici” diye konuştuktan sonra meslektaşları tarafından yeniden başkanlığı için tebrikleri kabul etti.

İŞTE YENİ YÖNETİM

YÖNETİM KURULU: İbrahim Yılmaz, Tamer Akgün, Sinan Barut, Necdet Sertel, Bengü Akşemsettinoğlu, Sezai Çavdar, Yusuf Renkli ve Sabri Erhendekçi.

DİSİPLİN KURULU: M. Şadi Yüce, Özaydın Çetin ve Umut Doğuş

DENETLEME KURULU: Zühal Demirci, Perver Doğuş ve Ali Sami Çolak

TÜRKİYE BARALOR BİRİLİĞİ DELEGELERİ: İbrahim Yener Bandakçıoğlu ve Hüseyin Ertuğrul seçildiler

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128