Atamalar Siyasi mi?

İl Milli Eğitim Müdürlüğü son kararnameyi uygulamaya devam ediyor. Oldukça çalkantılı şekilde yapılan atamalar, eğitim camiasında infiale yol açıyor. Atamalardaki bazı kriterlerin göz ardı edildiği konusunda şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

 Atamalar Siyasi mi?

Okullarında başarılı olan müdürlerin görevden alınmasına kızan birçok velinin çocuklarını özel okullara götürdükleri de gelen bilgiler arasında. Atamaların siyasi olduğuna inanan veliler, olaydan rahatsız olduklarını her yerde dile getiriyorlar. Bu arada yapılan atamalarda bazı siyasilerin yakınlarına dokunulmaması olayı doğrular nitelikte. 100. Yıl İlkokulunda görev yapan Hasan Allar’ın, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yakın akrabası olması ve yer değiştirmemesi kafalarda soru işareti yaratıyor.

 

Son olarak elimize gelen ve ataması yapılan, görevden alınan, düz öğretmen olan yada yerinde kalan okul müdürleri listesi şu şekilde; 


Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 17:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekli öğretmen
Emekli öğretmen - 6 yıl Önce

2015 genel seçimleri yaklaşmışken, bolu milli eğitiminde yapılan bu atamalar, yanlış ve hatalı bir uygulamadır. yerel anlamda mevcut iktidar partisini yıpratmaya yöneliktir. yöneticilerin bu atamaları hangi maksatla yaptıkları çok iyi araştırılmalı gerekli tedbirler alınmalıdır.

ferudun
ferudun - 6 yıl Önce

Olmadı sayın müdür bey olmadı.Ne yazık ki sizinde ne olduğunuz belli oldu.Sizde ah alanlar kervanına katıldınız.Aldığınız bu ahlar size çok ama çok acılar çektirir.O zaman sizi o malum sendikada kurtaramaz.Sizde de zerre kadarcık vicdan olmadığı belli oldu.İnsan bile bile bu adaletsizliğe imza atmaz,atmamalı.Çünkü bunda da kul hakkı var sayın Çavuşoğlu.Kimseyi kandırmayın.Hele hele kendinizi hiç kandırmayın.

SIRADAKİ HABER