Atatürk Anlatılmadan Zafer Anlatılmaz

Haber; Duygu Kaya   Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kolları Çanakkale Zaferi’nin 98.yıldönümünde Bursa nutkundan aldıkları görevle Atatürk devrimlerinin sonuna kadar...

Atatürk Anlatılmadan Zafer Anlatılmaz

Haber; Duygu Kaya

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kolları Çanakkale Zaferi’nin 98.yıldönümünde Bursa nutkundan aldıkları görevle Atatürk devrimlerinin sonuna kadar koruyucuları ve uygulayıcıları olduklarını ifade ettiler.

 

ADD Bolu Şubesi Gençlik Kolları Temsilcisi Salih Murat Özsaraç 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle ADD binasında bir basın açıklaması yaptı. Çanakkale Zaferinin birlik ve beraberlik simgesi olduğunu vurgulayan Özsaraç, Çanakkale Zaferi’nin Cumhuriyet’in kuruluşuna giden yolda bir kilometre taşı olduğunu, azim ve cesaretle kazanılmış,  inanmışlığın ve karalılığın emperyalizmi yerden yere vurduğu bir destanın adı olduğunu belirtti. Salih Murat Özsaraç bugün 98 yılını kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin sadece Türk değil dünya tarihi açısından da bir dönüm noktası olduğunu, bu zaferle güç dengelerinin tamamen değiştiğini ve yurttaşların belirleyici aktif roller üstlendiğini söyledi Özsaraç ‘’Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşunun temelleri de Çanakkale Zaferi ile atılmıştır. Ancak son zamanlarda bu zaferin önemi göz ardı edilmekte, ulus bilincini aşılayan bu kahramanlık destanları kimi güçlerce önemsizleştirilmektedir. Kendisini emperyalist politikaların eşbaşkanı ilan edenler Çanakkale’deki kardeşliği hiçe sayarak Türk milletini gerici söylemler ve emperyalist politikalarla bölmektedirler. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de Çanakkale şehitlerini anma günlerine özel bir önem vererek, Atatürk’ün olmadığı bir Çanakkale Zaferi gençlere anlatılmaktadır.’’Şeklinde konuştu. Özsaraç, Atatürk’ün olmadığı bir Çanakkale zaferini kabul etmediklerini, Türk milletini bölmeye çalışanlara karşı her zaman kararlılıkla mücadele edeceklerini de belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128