Atatürk Stadyumuna Güvenlik Sertifikası verilmedi

Kırmızı Beyazlı taraftarlar kendi sahasında maç seyredemeyecek…

Atatürk Stadyumuna Güvenlik Sertifikası verilmedi
ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

Bolu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Bolu Atatürk Stadyumuna, depreme dayanıksız ve riskli olduğu gerekçesiyle Güvenlik Sertifikasını imzalamadığı iddia edildi. İddia doğruysa yeni stat yapılıncaya veya stadyum onarılana kadar Boluspor kendi seyircisi önünde maç yapamayacak.

Bolu Olay Gazetesi olarak yaptığımız araştırmada 1958 yılında hizmete açılan 57 yıllık Bolu Atatürk Stadının depreme dayanıklı olmadığı ve ayrıca UEFA kriterlerine uymadığı gerekçesiyle Bolu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından güvenlik sertifikasının imzalanmadığı, 2015-2016 yılları ile yeni stadın yapılmasına kadar iç saha maçlarının en yakın il statlarında oynamak zorunda kalacağı iddia edildi.

Güvenlik Sertifikasının imzalanmaması halinde Boluspor iç saha maçlarını, en yakın iller olan Düzce, Sakarya veya Kocaeli statlarında oynamak zorunda kalacak. Bu durumda Boluspor Kulübü büyük maddi zararlar içersine girecek. Önümüzdeki günlerde Boluspor yönetiminin bu işin üzerine düşmezse kırmızı beyazlı taraftarlar kendi takımlarını kendi sahalarında seyredemeyecek.

Gençlik Spor Müdürlüğü Yardıma Hazır

Geçtiğimiz 2013 yılında da aynı konu gündeme gelmiş, Gençlik Spor Müdürlüğü konuyu çözerek yardımcı olmuştu. Edinilen bilgiye göre, Gençlik Spor İl Müdürlüğünün yardım için hazır olduğu ve elinden geleni yapacağı yönünde. Bilindiği üzerine stadyum Bolu Belediyesinin uhdesinde. 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 20:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Özdemir
Salih Özdemir - 5 yıl Önce

onlarda anladı bolusporun süper lige bu yöneticiler varken çikamayacagini iyi yapmışlar kapatsinlarda her sene ölüp ölüp dirilmeyelim

SIRADAKİ HABER

banner128