ATEŞ; “İş Dünyamızın ve Ulusumuzun Başı Sağ Olsun”

BTSO Başkanı Türker Ateş, Mustafa Koç’un vefatı nedeniyle yayınladığı mesajda; “İş dünyasının ve ulusumuzun başı sağ olsun” dedi.

ATEŞ; “İş Dünyamızın ve Ulusumuzun Başı Sağ Olsun”
“Türkiye çok önemli bir değerini yitirdi” diyen Türker Ateş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç’un geçirdiği ani rahatsızlık sonucu vefatı, tüm iş dünyamızı sarstı ve derin bir üzüntüye boğdu. Üretimi, yatırımları, istihdamı ve ihracatıyla ekonomimizin amiral gemilerinden olan Koç Grubu’nun lideri Mustafa V. Koç, başarılarla dolu, vizyoner ve girişimci işadamı kimliğiyle olduğu kadar, hayatı ve kişiliği ile örnek bir profil çizmekteydi. 

Koç Grubu bünyesinde yer alan Arçelik A.Ş., İlimizde de 30 yılı aşkın süredir faaliyetine devam eden yatırımıyla, binlerce kişiye iş ve istihdam sağlayan, geniş bir yerel tedarikçi ağı oluşturarak değer zincirini sürekli olarak büyüten, İlimizdeki üretim, istihdam ve reel ihracatın öncü sanayi kuruluşu oldu. Bolu olarak, bugüne kadar İlimize üretim, istihdam ve ihracat alanında yaptığı tüm değerli katkılardan dolayı kendilerine müteşekkiriz.

Ülkemiz ve iş dünyamız çok önemli bir değerini yitirdi. Hiç kuşku yok ki, Mustafa V. Koç’un vizyoner kimliğiyle gerek lideri olduğu Koç Grubu’na, gerekse ülkemiz ekonomisine kazandıracağı daha çok değer, çok proje vardı. Kendisinin en verimli döneminde ve genç sayılabilecek yaşta zamansız vefatı, iş dünyamız adına son derece büyük bir kayıptır. Merhum Mustafa V. Koç’a Allah’tan rahmet, kederli Koç ailesine, sevenlerine, Koç Topluluğu çatısı altındaki tüm çalışanlarına sabır, başsağlığı ve metanet diliyorum. İş dünyamızın ve ulusumuzun başı sağ olsun.” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128