Atilla Kılıç Emekli Oluyor

Hacettepe Üniversitesi Fizik Bölümü’nden 1986 yılında mezun olan ve 1997 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesinde doçent olarak göreve başlayan Atilla Kılıç emekli oluyor. AİBÜ’de rektörlük görevinde de bulunan Kılıç Bolu’dan ayrılmanın çok zor olduğunu belirtti.

Atilla Kılıç Emekli Oluyor

HABER: FARUK ÇİDEM

Hayatının neredeyse üçte birini Bolu’da eğitim vererek ve Abant İzzet Baysal Üniversite’sinde rektörlük görevinde bulunarak geçiren Atilla Kılıç emekli olma kararını aldığını belirtti. Bu kararı almasında çocuklarının eğitim hayatlarının belirleyici rol oynadığını söyleyen Kılıç; “18 yıl boyunca Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde görev aldım ve çok değerli insanlarla tanıştım. Görev yaptığım süre boyunca üniversiteme, Bolu’ya ve ülkeme faydalı işler yapmak için çaba gösterdim. Tabiî ki bu süreç içerisinde bana hem bireysel olarak hem de kurum olarak destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Özelikle üzerimizden elini hiç çekmeyen İzzet Baysal Vakfı yönetimine ve Ahmet Baysal’a şükranlarımı sunuyorum. Bolu’dan ayrılmak benim için çok zor olacak, burada çok güzel günler geçirdim. Dostlarımdan hem bilgilendim hem de onlara yardımcı olmak için uğraştım. Ama mesafe olarak yakın olduğu için Ankara’ya yerleşiyor olmam bu üzüntümü biraz olsun hafifletiyor” dedi.

SANCAR GURURUMUZ OLDU

Nobel ödülü alan Aziz Sancar ile gurur duyduğunu belirten Atilla Kılıç; “Aziz Sancar bize gösterdi ki; ülkemizden Nobel ödüllü kişiler çıkabilir. Hatta sadece kimya alanında değil pek çok alanda Nobel ödülü alabilecek kapasitede insanlarımız var. Yeter ki bu kişilerin önleri açılsın ve desteklensinler. Ülkelerin bilim politikaları mutlaka olmalı ama maalesef bizim ülkemizin bir bilim politikası yok. bilimle uğraşan akademisyenlerimizin de yönlendirilmeye ihtiyaçları var” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128