Avrupa birincisiyiz

Türk halkının aylık 441 dakikalık mobil kullanım süresiyle Avrupa birincisi olduğu ve Türkiye’de ise en uzun mobil konuşma süresi ortalamasının Bolu’ya ait olduğu belirtildi.

Avrupa birincisiyiz

HABER BÜLTENİ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) verilerini derlediği incelemede, haberleşme sektöründe yaşanan gelişmelerin hız kazandığı belirtildi.2017 yılının ikinci çeyreğinde 11 milyon sabit abonenin yanında 76,6 mobil abone sayısıyla penetrasyon oranının yüzde 96’ya kadar ulaştığı saptandı. İçinde bulunduğumuz yılın ikinci çeyreğinde 11 milyona yakın sabit abonenin yanında mobil hizmetlere abone olanların sayısı 76,6 milyon oldu. Türkiye, aynı çeyrek içerisinde 441 dakikalık ortalama aylık mobil kullanım süresiyle Avrupa birincisi oldu. Türk halkının aylık 441 dakikalık mobil kullanım süresiyle Avrupa birincisi olduğu çeyrek dilimde, mobil kullanımı konusunda Türk halkının başarısını pekiştiren Bolu Türkiye ortalamasından 37 dakika daha uzun konuşarak ulaşılması güç bir rekora imza attı.

Nüfusa oranla mobil cihazlarla konuşma süresi bakımından 478 dakikalık ortalama konuşma süresiyle ilimiz Bolu Avrupa birincisi oldu. Bolu Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında toplam 35 milyon dakika mobil görüşme yaparak tüm Avrupa genelinde en çok GSM görüşmesi yapan bölge unvanını aldı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128