AVRUPA BİRLİĞİ ŞART DEĞİL

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’da görev yapan basın mensupları ile düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

AVRUPA BİRLİĞİ ŞART DEĞİL

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Basın mensuplarının sorularını içtenlikle cevaplayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, eskisi kadar Avrupa Birliği’ne ihtiyacımızın olmadığını ve Avrupa Birliği’ne girmemizin şart olmadığını ifade etti. Ayrıca,  İsrail ile yapılan anlaşmayla ilgili olarak düşüncelerini paylaşan Başkan Yılmaz, İtibarsız bir barışı bizim liderimizin ve hükümetimizin yapmayacağını düşünüyorum’ diyerek yapılan anlaşmanın ülke itibarımızın korunarak yapıldığını belirtti.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girme konusunu değerlendiren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bundan 14 sene önce Avrupa Birliği bizim için çok önemliydi. Çünkü ülkenin birçok sıkıntısı vardı ve bu sıkıntıların aşılması lazımdı. Ekonomik açıdan iyi yere gelmemiz gerekiyor ve birçok da yapısal değişikliğe ihtiyaç duyuyor,  vesayetlerden kurtulmak istiyorduk. Bu vesayetlerin tamamından kurtulmamıza vesile olan bir yapıyız dedi hükümet ve şuanda da bu vesayetlerin çoğundan kurtulduk. Vesayetlerden kurtulabilmek için bu süreç çok önemliydi. Şuan Türkiye AB’ye giren birçok ülkeden, AB şartları açısından çok daha iyi. Bizim istenmemizin sebebi, birincisi nüfus gücümüz, ikincisi ise Müslüman olmamızdı. 15 sene önce AB’ye giremediğimizden dolayı,  vesayetlerden kurtulmak için iç ve dış dirençlerle karşı karşıyaydık. Şuanda girsek de girmesek de çok fazla etkilenmeyiz. Dün AB normları açısından attığımız adımlarda iç ve dışa karşı müthiş bir heyecan oluştu. Şuan AB’ye girme konusunda bizim AB’den alacaklarımızla, vereceklerimiz dengelendiğinde ille de AB’ye gireceğiz diye bir şey yok” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ DE ELEŞTİRDİ

Verilen iftar yemeğinde geçtiğimiz hafta yaşanan 10. Yıl Marşının yasaklanma polemiklerini değerlendiren Başkan Yılmaz, Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i kast ederek, “Bir kurum amirimizin hiç etmemesi gereken bir laf etmesi dolayısıyla, geçtiğimiz günlerde, ilimizde bir hareketlilik yaşandı. Bu hareketlilik içerisinde basın mensuplarımızın da mağdur olduğunu gördük. En fazla mağdur olana da geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. İletemediğimiz arkadaşlar varsa da onlara da geçmiş olsun dileklerimizi şimdi sunuyorum. Bu yaşanmaması gereken polemikler ve olaylar Bolu’ya hiçbir fayda getirmez. Herkesin aklını başına alarak aklıselim davranması lazım” dedi.

 

SONSUZA KADAR DOSTLUK, SONSUZA KADAR  DÜŞMANLIK DİYE BİR KAVRAM YOK

İsrail ile Türkiye arasında yapılan anlaşmayı değerlendiren Başkan Yılmaz, “Ülkeler arasındaki ilişkilerde, ilişkilerin düzgün gitmesi, hele komşu ve yakın ülkelerse herkesin arzusudur. Ama her zaman herkes komşusuyla iyi geçinemiyor. Bu konuda şunu bilmek gerekir ki, sonsuza kadar dostluk, sonsuza kadar  düşmanlık diye bir kavram yok. Bazen sıkıntılar yaşanabiliyor, bazen de dostluklara doğru gidilebiliyor. Yakın çevremizdeki ülkelerle ne kadar diyalog içerisinde olursak bunun faydasını göreceğimize inanıyorum. Bunun lehinde ve aleyhinde birçok yorum yapılacaktır. Önemli olan itibarlı barışların ve güzelliklerin temin edilmesi. İtibarsız bir barışı bizim liderimizin ve hükümetimizin yapacağına inanmıyorum. Bizim ülkemizin şuana kadar yaptığı bütün anlaşmalar ülke itibarımızın korunarak yapıldığı anlaşmalardır” diye konuştu.

ŞU ANDA DÜNYA’DA KENDİSİNDEN SÖZ ETTİREN VE GELECEKTE DE SÖZ ETTİRECEK LİDERE SAHİBİZ

Ramazan ayının son haftasında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz basın mensupları ile sanayi et lokantasında düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Ezanın okunmasıyla Başkan Yılmaz ve gazeteciler oruçlarını açtılar. Yoğun katılımın olduğu iftar yemeği sonrası Başkan Yılmaz gazetecilerle bol bol sohbet etti. İftar yemeğinin ardından Ramazan ayını değerlendiren Başkan Yılmaz, Bolu’da iyi bir Ramazan’ın geçtiğini ve bu aya yakışmayacak davranışların aleni olarak sergilenmediği ifade etti. İnsanların birbirlerine çok saygılı davrandığını belirten başkan Yılmaz şunları söyledi; “Bizleri birbirine kenetleyen din duygusudur. Renklerimiz, dillerimiz örf ve adetlerimiz farkı olabilir ama bir din bağı altından birliktelik sağlıyoruz.  İşimizin kolay olmadığını biliyoruz. Bu kadar içi ve dışı kan gölüne dönüştürülmeye çalışılan ülkemizde Ramazan ayı birlikteliğimizi sağlama açısında çok önemliydi. Allah’tan duamız Ramazan ayının yüzü suyu hürmetine şehit haberlerinin artık sonu gelsin. Müslüman âleminin aklı başına gelsin ve oynanan oyunları bilsin. En çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu günlerden geçiyoruz. Hem içeriden hem dışarıdan ülkemiz üzerinde oyunlar oynanıyor. 40 yıla yakın bir sürede çok ciddi bir şekilde adı konmamış bir savaş içindeyken, Dünya ekonomik kriz içindeyken, savaştan kaçan 3 milyon insanı bağrına basan ama buna rağmen ayakta dimdik durabilen ve bu bölgede eğer bir dizayn yapılacaksa burada bizim de rolümüzün olduğunu söyleyen ülke olduğumuzu unutmayın. Bunu hep beraber sağladığımızı da bilmelisiniz. Allah bu birlik beraberliğimizi bozmasın. Bu beraberlik devam ettiği sürece ülkemiz ve ülkemizden medet uman ülkelerin önü açılacaktır. Ülkemiz her şeye rağmen çok güçlü. Şahısları tenkit edebilir bazı olaylara günlük bakarak değerlendirebiliriz. Ama yurt dışından ülkemize baktığınızda zor durumlarda olan ülkelerin beklentisi olduğu bir ülkeyiz. Allah’a binlerce şükür istikrarlı bir hükümete sahibiz. Şu anda Dünya’da kendisinden söz ettiren ve gelecekte de söz ettirecek lidere sahibiz. Allah yollarını açık etsin.”

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından gazeteciler Bolu ve ülke gündemine yönelik sorular yönelttiler. Soruları yanıtlayan Başkan Yılmaz son olarak iftar yemeğini üstlenen Sanayi et lokantası sahibi Murat Kara’ya teşekkür ederek plaket takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 19:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

hakikaten şu an kendinden söz ettiğimiz ve gelecektede söz edeceğimiğimiz birileri var;hadi hayirlisi

SIRADAKİ HABER

banner128