Avrupalı Öğrencilerden Belediyeye ziyaret

Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajans'ı tarafından finanse edilen Bolu Doğa Bilimleri Gençlik Topluluğu ve Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği işbirliği ile yürütülen Green R(evolution) projesi kapsamında Türkiye, Litvanya, Romanya, Makedonya, Macaristan ve Bulgaristan’dan gelen toplam 39 kişi Bolu Belediyesi’ni ziyaret etti.

Avrupalı Öğrencilerden Belediyeye ziyaret

HABER: S. Özge YÜCEL

Bolu Belediyesi’ni ziyaret eden öğrencileri Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu karşıladı. Meclis toplantı salonunda ziyarete gelen öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu Bolu ile ilgili genel bilgiler verdi.

Belediye çalışmalarını da anlatan Davarcıoğlu öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Belediye’nin yaptığı çalışmaları anlatan Davarcıoğlu Bolu’nun spor, turizm ve üniversite şehri kenti olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti.

Bolu'nun kültürel yapısı ve iyimser insanlarına olan hayranlıklarını belirten katılımcılar, “Türkiye’ye tekrar gelmek istediklerini, koordinatör ekip ve resmi kurumların ilgi ve alakalarından memnun kaldıklarının belirterek; bu proje ile sadece çevre konusunda değil, sosyal ve kültürel anlamda çok şey kazandık, bu fırsatı bize sunduğu için koordinatör ekip ve ilgili paydaşlara teşekkür ediyoruz” dediler.

Ziyaretin sonunda Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu öğrencilere Bolu Belediyesi tarafından hazırlanan kültür yayınlarını hediye etti.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128