Avşar dualarla anıldı

Bolu Detay Gazetesizin kurucusu Rojhat Avşar, ebediyete intikal edişinin sene-i devriyesinde dün ailesi ve sevenleri tarafından anıldı. Avşar için Paşaköy’deki kabri başında Yasin-i Şerif okunurken, yatsı namazına müteakiben de Kültür Mahallesi Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu.

Avşar dualarla anıldı

HABER MERKEZİ


12 Haziran 2000 yılında Detay Gazetesi’ni kuran, daha sonra azmi ve çalışkan kişiliği ile ilimizde ve memleketi Bitlis’te önemli işlere imza atan başarılı iş adamı Rojhat Avşar, ölümünün sene-i devriyesinde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.  Avşar’ın Paşaköy’deki mezarı başında düzenlenen törene ailesi, Detay Gazetesi çalışanları, BGC Başkanı Bülent Velioğlu ve çok sayıda seveni katıldı. Rojhat Avşar’ın kabri, ailesi tarafından kırmızı karanfillerle süslendi.

Dualarla anılan Rojhat Avşar’ın yakınları zaman zaman göz yaşlarına hakim olamadı. Okunan Yasin-i Şerif’in ardından Kültür Mahallesi Camii’nde yatsı namazına müteakiben Mevlid-i Şerif okundu.  Rojhat Avşar’a aramızdan ayrılışının sene-i devriyesinde bir kez daha Bolu Olay Gazetesi olarak Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesine ve Detay Gazetesi çalışanlarına da sabırlar diliyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER