AVUKATINDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Bolu’da, Azmi Sayılır isimli bir vatandaş avukatına para ödediği halde dava işlemlerini yerine getirmediği için şikayetçi oldu. Avukat H.O.Ç. “Görevi kötüye kullanmak” suçundan 2 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

AVUKATINDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

HABER: FARUK ÇİDEM

Ankara’da ev satın almak istediği kişiye 50 bin lirasını kaptıran Azmi Sayılır isimli vatandaş avukat H.O.Ç.’den şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmasını istedi. Avukat H.O.Ç. ise iddiaya göre Azmi Sayılır’dan vekalet ücreti için 1000 TL, evrak işlemleri için de 800 TL aldı.

Bir süre sonra şikayetiyle ilgili bir soruşturma veya hukuki işlem yapılmadığını öğrenen Aziz Sayılır, avukattan şikayetçi oldu. Avukat H.O.Ç.'nin, 'Görevi kötüye kullanmak' suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanmasına başlandı.

Sanık H.O.Ç.'nin katılmadığı duruşmada konuşan Azmi Sayılır, avukatın kendisinden para almasına rağmen dava sürecini başlatmadığını söyledi. Sayılır, "Ankara'da ev alırken bir hukuki problem oldu. 50 bin TL paramı kaptırdım. 50 bin TL paramı kurtarmak için avukata başvurdum. O da beni kandırdı. Kendisine dava açması için vekalet vermiştim. Bin 800 TL de para vermiştim. Ancak o davayı açmamış. Ben de daha sonra başka bir avukata başvurdum. Şu anda o dava sürecimiz devam ediyor. Ama benim paramı aldığı halde dava açmayan avukatın cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

Duruşma, avukat H.O.Ç.'nin ifade vermesi ve delillerin incelenmesi için ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128