Avukatları tehdit ettiler

Yaklaşık 10 ay önce merkeze bağlı Yenicepınar Köyü Çarşamba mevkiinde maden ocağı yolunda 41 yaşındaki Murat Güler’in başına sopa ve taşla vurarak öldüren Eray Erdi, Volkan Misirli ve Uğur Özdamar’ın yargılanmasına devam edildi.

Avukatları tehdit ettiler

Haber: Kasım ŞAHİN

Sopayla ve taşla öldürülen Murat Güley’in babası İsmail Güler ile yakınları, sanıkların tahliyesini isteyen avukatlara duruşma sonrası sözlü saldırıda bulundu. Baba İsmail Güler, avukatlara yönelik; “Sizler bu canilere nasıl tahliye istersiniz. Bizim canımız yandı, siz tahliye istiyorsunuz, bu nasıl bir vicdandır. Allah çarpar sizi. Ben bir babayım ve canım yanıyor, siz ise katillerin serbest kalmasını istiyorsunuz” diye bağırarak adliye koridorlarını inletti. Mağdurun bazı yakınları da görevli basın mensuplarına tehditte bulundular.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan sanıklar Eray Erdi, Volkan Misirli ve Uğur Özdamar duruşmada birbirlerini suçladılar. Mahkeme heyeti ilk sözü öldürülen Murat Güler’in eşi Nurcan Güler’e verdi. Güler, “Bunlar benim yuvamı yıktı. Kocamı öldürdüler. Eşimin öldürüldüğünü polislerden öğrendiler. Hepsinden tek tek şikayetçiyim ve cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

CİNAYETE KARIŞMADIM

Daha sonra mahkeme heyeti tarafından söz verilen katil zanlılarından Eray Erdi; “Ben o gün olayların içerisinde kaldım. Cinayete ise hiç mi hiç karışmadım. Suçsuzum. Cinayete karıştığım ve işlediğime dair hiçbir delil bulunmamaktadır. Tahliyemi istiyorum” açıklamasında bulundu.

AHLAKSIZ TEKLİFTE BULUNDU

Cinayeti kurban giren Murat Güler’in olay günü ahlaksız teklifte bulunduğunu iddia eden Uğur Özdamar’da savunmasında; “Eray yalan söylüyor ve burada doğruları anlatmıyor. Öldürülen kişide bize ahlaksız teklifte bulunmuştu. Volkan öldürelim, Eray ise öldürmeyelim diye teklifte bulundu. Eray, kendisini öldüreceğimizi de söylüyor. Madem böyle bir düşüncedeydi, cinayetten bir gün sonra Volkan’la benim yanıma geldi” dedi.

KAFASINA BİR KAÇ KEZ VURUP KAÇACAKTIK

Mahkeme heyeti son olarak sanık Volkan Misirli’ya söz hakkı verdi. Sanık savunmasında; “Amacımız öldürmek değildi. Sadece kafasına birkaç kez vurup olay yerinden kaçacaktık. Allah şahittir. Ben kafasına vurduğumda Murat ayaktaydı amacım korkutmaktı. Ama, Eray, Murat’ın kafasına yerdeyken sopayla birkaç kez vurdu. Çok pişmanım” diye konuştu. Duruşma eksik evrakların tamamlanması için 22 Ocak 2019 tarihine ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124