Ayakkabı boyacıları Bolu milletvekillerine kırgın!

2011 Genel seçimlerinde Türkiye Büyük millet Meclisine girmeye hak kazanan Bolu milletvekillerinin performansını bu kez ilimizdeki lostra salonunda çalışan ayakkabı boyacılarına sorduk. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan...

Ayakkabı boyacıları Bolu milletvekillerine kırgın!

2011 Genel seçimlerinde Türkiye Büyük millet Meclisine girmeye hak kazanan Bolu milletvekillerinin performansını bu kez ilimizdeki lostra salonunda çalışan ayakkabı boyacılarına sorduk. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan dışında hiçbir milletvekilinin ayakkabı boyatmak için gelmediğini söyleyen ayakkabı boyacıları “Bolu milletvekilleri halktan kopuk olmamalı. Biz sokağın sesiyiz. Her şeyi görüp izliyoruz” şeklinde konuştular.

 

Haber; Duygu Kaya

 

Bolu’nun en önemli mekânlarından biri olan lostra salonunda çalışan ayakkabı boyacıları Bolu milletvekillerinin performansını değerlendirdi. Ortaya oldukça anlamlı cevaplar çıktı.

 

Mehmet Alan Ayakkabı Boyacısı

Ali Ercoşkun Bolu için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bolu için verdiği bir soru önergesi şu an yok aklımda. Fehmi Küpçü daha çok Gerede için çalışıyor. Herkes nerden oy aldıysa oraya yoğunluk veriyor tabi. Vermesi de lazım. Ekmek yediğin yere fayda vermen lazım. Tanju Özcan muhalefet partisinin milletvekili olarak o da elinden geleni yapıyor. Tanju Özcan dışında bizi ziyaret eden olmadı. Herkes her şeyi yapmak ister de yapamaz. Yetki verilmesi önemlidir. Bir yetki istersiniz iş bakanlara gelince tıkanır.

 

 

Alaaddin Yılmaz’ın milletvekili olması gerekiyor

 

Hıdır ValkuAyakkabı Boyacısı

Kişisel olarak Ali Ercoşkun’u iyi görüyorum. Bolu’ya yakışan vekiller Bolu’nun sorunlarını dile getirmek için elini masaya vurup her şeyi söyleyen insanlar olması gerekir. Bolu’yu şuan için Bolu yapan Belediye başkanıdır. Geredeli vekil Küpçü Bolu’ya gelir gider halkla bütünleşmez. AKP neden bu dönem 1 vekil kaybetti. Çünkü halka kapılarını kapattı mevcut vekilleri. Tanju Özcan değerli bir insandır. Eskiden Bolu’nun gelirini giderini söyleyen yoktu. Sorunlarımızı bilen yoktu. Tanju Özcan bu sorunları mecliste dile getirmeye başladı vekil olduğundan beri. Bolu vekillerinden bir ricamız var. Halka yüksekten bakmasınlar. Bu lostra salonuna şimdiye kadar bir kez Vali, bir bakan geldi. Diğerleri seçim zamanı gelirler daha yüzlerini görmeyiz. Termal Otelin suyunu satıyorlarmış, hep menfaat bunlar.  Bir kerede menfaat için yapmayın bir şeyleri. Yüksel Ceylan lostra salonunu yaptı şimdiki belediye başkanı restore ederek daha modern hale getirdi. Bolu vekilinin aslında Alaaddin Yılmaz olması lazım. AKP’nin mevcut vekilleri hangi köye ne hizmet vermiş. Kişisel olarak iyi insan olabilirler, hangi partiden oldukları da önemli değildir. Önemli olan hizmet verebilmektir, halkın arasına girmektir, mecliste Bolu’yu ve Bolu’nun sorunlarını duyurmaktır.  Eski vekillerden Metin Yılmaz bizi ziyarete gelirdi. Şimdi gelen giden yok.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128