Aydın, “İktidarın açılımı meyvesini vermeye başladı”

Siyasi partilerin Bolu İl Başkanları, son günlerde yaşanan şiddet olaylarına karşın görüşlerini açıkladılar. MHP İl Başkanı Mehmet Aydın’da, Bolu Olay Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Ülkemizde, iktidarın açılım adı altında yaptığı yanlış uygulamalar meyvesini vermeye başladı” diye konuştu.

 Aydın, “İktidarın açılımı meyvesini vermeye başladı”

Haber: Kasım ŞAHİN

Aydın, açıklamasının devamında; “Kobani’ye yönelik IŞİD’ın Ayn el Arap saldırılarını protesto etmek bahanesiyle terör örgütü PKK’lar Ülkemizi savaş alanına çevirdiler. Diyarbakır’da 8, Mardin’de 3, Siirt’te 2, Van, Batman ve Muş’ta birer kişi olmak üzere toplam 16 kişi hayatını kaybetti. Mardin, Van, Diyarbakır, Muş, Batman ve Siirt illerinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Banka şubeleri, siyasi parti binaları, resmi kurumlar ve bazı alışveriş merkezlerine yapılan saldırılar sonrası maalesef yağma olayları olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Devletin asli görevi vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Bu durum Hükümetin acziyetini gösterir” dedi.

BAHANELERİN ARKASINA SAKLANIYORLAR

 

Hükümetin artık paralel yapı, bizi yıkmak için yapılan gezi olayları gibi bahaneler arkasına saklanarak acizliğini örtmeye çalışmaktan vazgeçmesi gerekir. Türkiye, Nato’nun en büyük ikinci ordusuna sahip bir ülkedir. Sayın Başbakan Suriye’de Esat Hükümetine de operasyon yapılması şartıyla kara harekâtına asker vereceğini söylüyor. Bir başka ülkenin hükümet meselesinde bizim askerimizin ne işi olur? Analar o zaman ağlamaz mı? İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın açıklamaları ise insanları sağduyuya davet etmek yerine “Şiddet misliyle karşılık bulur.” Gibi tehdit içeren sözler tahrik insanları tahrik edeceğinden olayları durdurmak yerine büyümesine sebebiyet verir. Çok dikkatli davranmak gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına çekmeye çalışıyorlar. Hükümet ise bu konuda dün olduğu gibi bugün de hala yanlış yapmaya devam ediyor. IŞİD gibi düzensiz grubun sınırımızın karşısında geniş alanları ele geçirmesine ve bize bayrak sallamalarına izin veriyoruz. Yurt dışındaki gösterilerde çıkan olaylara baktığımızda bizim bayrağımızı indiriyorlar. Kobani’ye biz mi saldırıyoruz. Bu gösteriler Kobani’den ziyade Ülkemizi yıpratmaya yöneliktir. İlimizde de böyle olaylara meydan verilmemesi için hemşehrilerimizi sağduyuya davet eder saygılarımı sunarım.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128