Aydın; “Seçim kampanyası demokrasi ve adaletten tamamen uzak yürütülmüştür”

MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, Türkiye’de ilk defa halk tarafından seçimi gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı için değerlendirme de bulunarak, “Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi, ülkemiz için her ne kadar yeni demokratik bir adım olsa da AKP lideri Recep Tayip Erdoğan‘ın seçim kampanyaları demokrasi ve adaletten tamamen uzak yürütülmüştür” diye konuştu.

Aydın; “Seçim kampanyası demokrasi ve adaletten tamamen uzak yürütülmüştür”
 Haber: Kasım ŞAHİN

Aydın, MHP İl binasında yaptığı açıklamanın başında şunları söyledi; “Türkiye Cumhuriyetimizin 12. Cumhurbaşkanı’nın devletimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kuşkusuz ve tartışılmaz bir şekilde Yüce Türk Milletinin iradesine saygı duyduğumuzu belirtmek isterim. Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi, ülkemiz için her ne kadar yeni demokratik bir adım olsa da AKP lideri Recep Tayip Erdoğan‘ın seçim kampanyaları demokrasi ve adaletten tamamen uzak yürütülmüştür” diye konuştu.

ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

Biz Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanlığı olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmek adına elimizden geleni yapmaya gayret gösterdik. Yönetim kadromuzun yeni olmasına rağmen omuz omuza yürüttüğü özverili çalışma asla hafife alınmamalıdır. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza bu sayede teşekkürlerimi sunuyorum. Geride bıraktığımız bu seçimde bizi üzen; 12 yıldır her seçimde türlü algı oyunları, yandaş medya yayınları ve siyasi ahlaktan yoksun yürütülen seçim kampanyalarının yanı sıra sandığa gitmeyen seçmenlerimiz olmuştur. Sandığa gitmeyen seçmen ya ülkemizin içinde bulunduğu mevcut duruma teslim olanlar ya da sandığa ve milli iradeye güvenini yitirmiş olanlardır.

YOL HARİTAMIZ İÇİN ÖNEMLİ

Sandık görevlilerimizle yaptığımız istişare ve evrak kontrollerimizden anladığımız üzere ilimizde Ekmel Bey’e çıkan oyların büyük çoğunluğu şehir merkezindeki mahallelerden çıkmıştır. Bu seçimdeki oy dağılımı, önümüzdeki yıl yapılacak olan genel seçimlere hazırlanırken yürüteceğimiz çalışma için yol haritasını çıkarmamız açısından oldukça önemlidir.

BİR KEZ DAHA KINADI

AKP’den medet umarak yolsuzluğu kendini yol bilmiş bir takım kişilerin, seçim öncesi yürüttüğü “MHP tabanı Erdoğan’a oy verecek” algısını bir kez daha kınıyorum. Hiçbir vatandaşımız bu yanılgıya düşmemelidir. Zira Milliyetçi Hareket’e gönül vermiş bir kişinin sandıkta başka bir partiye ya da genel başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli tarafından onaylanmamış bir isme oy vermesi mümkün değildir. Yine gerçek bir ülkücü Türkiye’yi felakete sürükleyen bu kişilere oy vererek; değil davasına vatanına ihanet edeceğini bilir. Oluşturulmaya çalışılan bu algı bize ve herkese Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabanına olan hayranlığı ve milletine, bayrağına bağımlı bu şerefli kişilerin ne kadar kıymetli olduğunu göstermektedir.

ŞAİBESİZ ADAYIMIZLA TALİP OLACAĞIZ

Bolu’da yaklaşık 55 bin kişi fitne ve fesatı reddedip, dürüstlüğü ve adaleti seçerek umudumuz olmuştur. Az evvel de belirttiğim gibi önümüzde bir genel seçim var. Azımsanmaması gereken bu sayıya ve 10 Ağustos’ta seçimini Erdoğan’dan yana yapan seçmenimizin oyuna; ilkeli siyasetimiz ve şaibesiz adaylarımızla talip olacağız. Bu yeni başlangıcı Türk Cumhuriyeti’nin lehine çevirmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza emin olabilirsiniz.  Sözlerimi bir kez daha 12. Cumhurbaşkanımızın hayırlara vesile olmasını dileyerek son veriyorum

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128