AYDIN; “Tanju ÖZCAN kendini Adalet Bakanı bile ilan etmiş

MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’a yaptığı yazılı açıklama ile cevap verirken, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan içinde; “Tanju Özcan şimdiden kendini Adalet Bakanı olarak ilan etmiş” diyerek tepki gösterdi.

AYDIN; “Tanju ÖZCAN kendini Adalet Bakanı bile ilan etmiş
Aydın, açıklamasını şöyle sürdürdü; 7 Haziran Genel Seçimlerinden sonra oluşan meclis  aritmetiği milletin iradesidir. Bu konuda kimsenin şüphesi yoktur. Lakin Seçim bittikten sonra AKP milletvekillerinin sık sık koalisyon ortağı olarak AKP – MHP koalisyonunu dillendirip kamuoyu oluşturmaktadırlar. AKP milletvekili Ali Ercoşkun, Milliyetçi Hareket Partisi tabanı da AKP-MHP koalisyonu istiyor demiş.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ve yolsuzluklar konusunda hassas olduğumuzu her ortamda dile getirdik.

12 yıldır AKP iktidarında yapılmış olan yolsuzlukların ve ülkemiz için zararlı gördüğümüz açılım sürecini eleştirdik. AKP iktidarını hep uyardık. Ülke bölünmeye gidiyor, güney doğuda devlet geri çekildi devleti zafiyeti uğrattınız dedikçe bizi at gözlüğü ile bakmakla suçladılar.

Sene 2015. Şimdi AKP’nin kendi milletvekilleri devletin zafiyete uğratıldığını kabul ve teyit ediyor.  Yolsuzlukların bir an önce temizlenmesi gerektiğini, masa başında ihale ve rüşvet hesaplarının yapılmaması gerektiğinin millet bu yüzden AKP’yi Cezalandırdığını  artık AKP’liler de kabul ediyor.

Biz genel başkanımızın devlet adamı anlayışı ile bu konuyu şöyle  değerlendiriyoruz. HDP’nin uluslar arası bir proje olduğunu ve bu projenin kamuoyu oluşturularak televizyonlarda reklamı yapılarak barajı aştırıldığını biliyoruz. CHP’nin de seçim beyannamesine baktığımızda AKP’den bir farkı olmadığını söylüyoruz. AKP ya bu çözülme açılım politikalarından vazgeçecek yada AKP-HDP veya AKP-CHP-HDP koalisyonu kuracak. Milliyetçi Hareket Partisi asla bu ihanet açılımlarının yanında olmayacaktır. Tanju Özcan’ın açıklamalarına bakacak olursak AKP-CHP koalisyonuna çok istiyor. O kadar çok istiyor ki kendini Adalet Bakanı bile ilan etmiş.

Biz diyoruz ki; Devletimizi zafiyete uğratan bu açılım çözülme saçmalıklarından vazgeçilmediği sürece biz koalisyonlarda yokuz. Eğer AKP,  Milliyetçi Hareket Partisi ile hükümet kurmak istiyorsa; açılım sürecinden vazgeçecekler mi?,    17-25  Aralık yolsuzluk dosyalarını meclise getirecekler mi?          Ali ERCOŞKUN önce bu iki sorunun cevabını versin ondan sonra MHP tabanı hakkında konuşsun. BİZ HER ZAMAN BU ÜLKE BU MİLLET İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128