Aydın; “ Ünal’ın yapmış olduğu konuşma ecdadımıza hakaret niteliğinde“

Geçtiğimiz günler de Bolu'ya gelen AKP Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine yaptığı konuşmasında “Recep Tayyip Erdoğan diye bir adam var. Milletin heyecanlarını değerlerini temsil eden bir adam. Bu millet 200 yıldan beri böyle bir adam bekliyor” demişti. Yaptığı bu konuşmaya MHP İl Başkanı Mehmet Aydın yazılı bir basın açıklaması yaparak sert tepki gösterdi. Aydın; " Kahramanmaraş vekili Mahir Ünal’ın yapmış olduğu konuşma ecdadımıza hakaret niteliğinde" diye tepki gösterdi.

 Aydın; “ Ünal’ın yapmış olduğu konuşma ecdadımıza hakaret niteliğinde“

MHP İl Başkanı Mehmet Aydın yaptığı yazılı basın açıklamada şunları söyledi; "Abdulhamit Han : Osmanlı padişahlarının otuz dördüncüsü ve İslam halifelerinin dosan dokuzuncusudur. Abdulhamit Han Osmanlı devleti  büyük bir bunalımda iken dahiyane bir siyaset ve  adalet ile yönetmiş,Memlekette büyük bir imar faaliyeti  ve  eğitim ve öğretim seferberliği başlatmış,Çoğu şahsi parasından olmak üzere camii, mescid, mektep, medrese, hastane, çeşme, köprü gibi  1552 eser yaptırarak bir devlet adamlığı örneği sergilemiştir. Mustafa  Kemal Atatürk:Sevr antlaşması ile parçalanan ve işgal edilen Osmanlı devletini adeta küllerinden tekrar Bağımsızlığına kavuşan bir ülke haline getirip. Umudunu yitirmiş bir milleti özgürlüğüne kavuşması için liderlik etmiştir. Mustafa Kemal ATATÜRK milli mücadeleyi başlatmış, tüm dünya Atatürk’ ü takdir etmiştir. 100 yılın dahisi olarak tüm dünya kabul etmiştir. Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün liderliğini bile tartışmaya gerek yoktur.Tartışan gaflet içindedir. Türk Milleti tarihi ile bir bütündür. Hun İmparatorluğundan Türkiye Cumhuriyetine kadar Hanlarımız,Sultanlarımız,Kağanlarımız,Padişahlarımız,Bağımsızlık liderimiz Gazi Mustafa Kemal hepsi bizim bir değerimizdir. Abdulhamit Han ve Gazi Mustafa Kemal Bir örnektir" diye söyledi.

"YAPTIĞI AÇIKLAMA ECDADIMIZA HAKARET NİTELİĞİNDE"

200 yıllık Türk tarihi içerisinde öp plana çıkan sadece iki lider olduğunu ifade eden Aydın; "AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ilimizde yapmış olduğu bir konuşmada  Recep  Tayyip Erdoğan için 200 yıldan beri bu millet böyle bir adam bekliyor ifadelerini  kullanmıştır.  200 yılık Türk tarihi içersine ön plana  çıkan sadece iki lider var. Kısaca ve ders niteliğinde…!  Toprakları parçalayıp bölmek isteyen, insanları etnik mezheplerine göre ayrıştıran, ülkeyi göz göre göre iç savaşa sürükleyen,  yapmış olduğu lüzumsuz harcamalarla ibretle izlediğimiz, göğsünde gururla taşıdığı Yahudi üstün hizmet madalyası taşıyan ve Müslüman coğrafyasında emperyalist güçlerin oluşturduğu Büyük orta doğu projesine eş başkanlık yapan  bir parti lideriyle kıyaslamak mümkün değildir. Kahramanmaraş vekili Mahir Ünal’ ı yapmış olduğu konuşmanın ecdadımıza hakaret niteliğinde olduğunu düşünüyorum" diye ifade etti.  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128