Aydın'dan AKP ve CHP sert sözler

Milliyetçi Hareket Parti Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın Kongre süreçleriyle ilgili yaptığı basın toplantısında AKP ve CHP sert sözlerle eleştirdi. Aydın, AKP'nin ülkeyi yokluk, yoksulluk, yolsuzluk ve yasak haline getirdiğini, CHP'nin de AKP'nin yaptığı açılımları bizzat destelediğini ülkemize bir dinamitte CHP'nin koyduğunu söyledi.

 Aydın'dan AKP ve CHP sert sözler

Haber: Semih BAYKAL

Aydın basın toplantısında öncelikle AKP'yi sert sözlerle eleştirerek; " Türkiye sürekli geriye giden, sürekli mirastan ve dünün birikiminden yiyen bir iktidar tarafından yönetilmektedir.

AKP’nin ilkel ve yozlaşmış siyaset mantığının acı sonuçları her alanda hissedilmektedir.

Bu zihniyetin 12 yılı deviren müflis politikaları aziz milletimizi canından bezdirmiştir. AKP; yokluk, yoksulluk, yolsuzluk ve yasak haline gelmiştir.AKP; işsizlikle, rüşvetle, adaletsizlikle, üretimsizlikle iç içe geçmiş, borç, faiz, rant, sömürü üzerine siyasetini inşa etmiştir. Görüyor ve yaşıyoruz ki, aziz milletimiz kronik ve kısır döngüye binen ekonomik sorunlara mahkûm edilmiştir. Kazanan yolsuzluk çeteleri, kaybeden dürüstlük ve namustur.

Kazanan, kasasını tıka basa dolduran hırsızdır, soyguncudur,; kaybeden ise topyekûn 77 milyondur. Elektrik, doğal gaz ve ulaşım fiyatlarına yapılan zamlarla vatandaşlarımız zora ve çileye mecbur bırakılmıştır. Bunun doğal sonucu olarak vatandaşlarımız pazarda, markette, bakkalda ihtiyaçlarının daha azını almak zorundadır. AKP hükümeti hangi ülke politikasına el atmışsa hep vatan hainlerini anar olmuştur. Ne zaman bir açılım yapsa yerelde ve ulusal basında eskinin azılı kızıl komünistleri şimdinin liberal solcu geçinen köşe yazarından, gazeteciden, sanatçıdan bozma melekesiz iktidar yalakası güruh ile kamuoyu oluşturup Türk Milliyetçilerine saldırmaya devam etmektedirler. Hedef tahtasına Türk Milletinin birliğini beraberliğini oturtarak,  her açılımda bir parça kopartıp Türk Milletinin yavaş yavaş kanayan yaralarını azdırıp parçalamayı hedeflemektedirler" dedi.

 

"ÜLKEMİZE BİR DİNAMİTTE YENİ CHP KOYMAKTADIR"

 

CHP ile ilgili de sert sözler ifade eden Aydın; " CHP içindeki eskinin komünistleri şimdinin liberal solcuları,  Milliyetçi Hareket Partisini hedef alarak AKP’nin değneği olarak gösterip   benim manevi değerleri yüksek saf milliyetçi ülke insanımı kandırmak için kamuoyu oluşturmakta, milliyetçi oyları CHP’ye kanalize etmeye çalışmaktadırlar. Oysa herkesin bildiği gibi akp’ye bu bölücü açılımları bizzat yeni CHP yönetimi desteleyerek ülkemize bir dinamitte yeni CHP koymaktadır. Örnek verecek olursak hepimizin bildiği gibi Bölücü örgüt mensupları pkklıların  avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu CHP'nin genel başkan yardımcısı değil mi ?

Kürtçe eğitimi destek veren pkklılara övgü yağdıran Hüseyin Aygün bu Atatürkçü geçinen yeni CHP’nin milletvekili değil mi? AKP'nin   Atatürk’ten intikam almak için her zaman saldırı malzemesi olarak kullandığı 1930'lu yılların teröristi Şeyh Rızayı  överek, özür dileyerek  yaptığı dersim açılımını CHP’nin bölücü avukatı,genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu destek vermedi mi? CHP içindeki manevi değerleri yüksek değerlerini yeni CHP adı altında bozuk para gibi harcayan sayın Kemal Kılıçdaroğlu değil mi ? Bu bölücü politikaları destek veren genel başkan yardımcıları,milletvekilleri hakkında hiçbir disiplin cezası vermeyen yeni CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu değil mi? Milliyetçi Hareket Partisini AKP’nin koltuk değneği gösterenler ;Asıl Cumhuriyet halk partisinin AKP'nin koltuk değneği değil adeta arka bacağı olduğunu ya bakar kör oldukları için görmüyorlar yada akıl tutulması yaşamaktalar. Bolu’ da da akıl tutulması yaşayan köylü kurnazı köşe yazarları gereken cevabı 2015 genel seçimlerinde alacaktır. Türk Milliyetçileri, her zaman konu Türk Milleti düşmanlığında yarışan Müslüman gömleği altına saklanmış yeşil komünistlere ve Kemalist gömleği giymiş kızıl komünistlere karşı her zaman uyanık olmalı ve nöbet yerini terk etmeden saflarını sıklaştırmalıdır. Türk Milliyetçisi  olan herkesi Milliyetçi Hareket Partisini davet ediyorum.Türk Milletinin kurtuluşu ancak ve ancak Milliyetçi Kadrolarla mümkündür" diye ifade etti.

 

KONGRE SÜRECİ 26 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE BİTECEK

 

Kongre süreciyle ilgili bilgiler veren Aydın; " Milliyetçi Hareket Partisinin kongre süreci 4 Kasım 2014 tarihi itibari ile başlamış olup önce tüm ilçe kongreleri daha sonra il kongresi olmak üzere  Kongre süreci 26 Şubat 2014 tarihi itibari ile son bulacaktır. İlimizdeki ilçe ve il kongre tarihleri sırasıyla şu şekildedir.

   Bolu İl Ve İlçe Teşkilatı Kongre Tarihleri                                     

1-MENGEN   06.12.2014      CUMARTESİ, 2-DÖRTDİVAN 07.12.2014 PAZAR 3-SEBEN 13.12.2014 CUMARTESİ, 4-KIBRISCIK 14.12.2014 PAZAR, 5-MUDURNU 20.12.2014 CUMARTESİ, 6-GÖYNÜK            22.12.2014 PAZARTESİ, 7- GEREDE 27.12.2014 CUMARTESİ,  8-YENİÇAĞ 28.12.2014 PAZAR,  9-MERKEZ İLÇE 11.01.2015 PAZAR

10- BOLU İL BŞK. 08.02.2015 PAZAR

Kendisini Türk Milliyetçisi olarak tanımlayan, fedakarlık yapmak isteyen bir tuğlada ben koyacağım diyen Bolu da yaşayan, Bolu ve ülkemiz için bir şeyler yapmak isteyen tüm kardeşlerimize Milliyetçi Hareket Partisinde göreve çağırıyorum. Güçlü ilçe ve il yönetimleriyle bu AKP zulmünü artık dur diyelim. Herkese bir olmaya iri olmaya diri olmaya davet ediyorum.Aday olacak tüm dava arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun" diye açıkladı.

 

"ÇOŞKUNYÜREK'TEN ÖZÜR BEKLİYORUM"

 

Dörtdivan da yaşanan tabela konusunda AKP İl Başkanı Yüksel Çoşkunyürek'in yaptığı açıklama da MHP'li meclis üyeleri de destek vermiştir demişti. Bu konun tamamen yalan olduğunu söyleyen ve Yüksel Çoşkunyürek'ten özür bekleyen Aydın; " Şimdi ben İlçe Başkanımla görüştüm. Meclis üyelerinin destekleri var mı yok mu varsa  savunmalarını istedim. İlçe Başkanımla yaptığım görüşme sonucunda böyle bir destek vermediklerini ve herhangi bir kararın altına imza atmadıklarını söylediler. Yüksel Çoşkunyürek'in böyle bir açıklaması var. MHP'li üyelerin destek verdiğiyle ilgili bunların her konuştukları yalandır. Bunların her konuştukları yalan olmuş artık ben bu konuda Sayın Yüksel Çoşkunyürek'ten özür bekliyorum. Böyle gerçek olmayan bir şeyi gerçekmiş gibi göstermesi ve kamuoyu algısı oluşturmak kendilerine yakışmıştır" diye söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 10:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan
erkan - 6 yıl Önce

ak mhp den bahset başkan chp ye dil uzatacağına

SIRADAKİ HABER