Aydın’dan Kesimal’a sert sözler

Karacasu Belediyesi MHP meclis üyeliğinden istifa eden Metin kesimal için MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Ayın, sert sözler söyledi; Aydın, “Bizim için MHP’ye verilmiş her oy namustur satılamaz. Kendi maddi çıkarları için MHP’ye verilen oyları satamaz. Yukarıdaki iddialar doğru ise ve şayet, Metin Kesimal! sende de birazcık onur, şahsiyet, gurur, utanma varsa Meclis üyeliğinden istifa edersin ve Karacasu halkından da özür dilersin” diye konuştu.

Aydın’dan Kesimal’a sert sözler
Haber: Kasım ŞAHİN

MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, Karacasu Belediyesi MHP Meclis üyeliğinden istifa eden Metih Kesimal için şunları söyledi; Karacasu Belediye Meclis Üyesi hakkında bugüne kadar hiç konuşmadım. Metin Kesimal ‘ ın istifa nedenlerini kendi ağzından duymak istedim. 13 kasım Cuma günü  Belediye Başkanı Celal Beydili ‘nin makamında il ve ilçe yöneticilerim ile birlikte Metin Kesimal ile istifasını görüştüm. Bu nedenle bu görüşmeden sonra bu açıklamayı yapma gereğini duydum. Çünkü bizler siyasi terbiye gereği  konuşmadıkça suçlanıyoruz. Bu manada  Bolu halkımız her şeyi bilsin istedim. Benim yüzüne karşı sorduğum soruları Bolu halkının önünde de cevaplamasını, hem Bolu hem de Karacasu’lu vatandaşlarımızın kafasındaki soru işaretlerini gidermesini bekliyorum.

1-    Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa etmende, istifandan önce Bolu Belediyesi Halk Ekmek fırının %22 sini ortak oldun mu?

2-    Bu ortaklık için MHP den istifa etmen istendi mi?

3-    Halk ekmeğe % 22 ortaklığın yanında 2.500,00 TL maaşla müdürlük teklif edildi ve sende kabul ettin mi?

4-    MHP den İstifa ettiğin gün  meclis üyeliğinden de istifa edip AKP’li yöneticiler tarafından meclis üyeliğin bize lazım diyerek istifa dilekçeni geri aldın mı?

5-    AKP seni Metin Kesimal olarak değil MHP’nin meclis üyeliği için mi istedi. AKP, Metin Kesimal’ ı transfer ederek Karacasu Belediyesi MHP’li Başkanı ve yönetimini mi zor durumda bırakmak istedi.

Şimdi Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı olarak diyorum ki;

Eğer partini maddi çıkarların için değiştirdin ise;   Herhangi bir partiden istifa edip başka partiye geçmek insanların kişisel tercihidir. Bu konuda herkes özgürdür. Ancak, Metin Kesimal  Milliyetçi Hareket Partili dava arkadaşlarımın  oyları ile seçildiği meclis üyeliğinden istifa etmelidir. Bizim için MHP’ye verilmiş her oy namustur satılamaz. Kendi maddi çıkarları için MHP’ye verilen  oyları satamaz. Yukarıdaki iddialar doğru ise ve şayet, Metin Kesimal! sende de birazcık onur, şahsiyet, gurur, utanma varsa  Meclis üyeliğinden istifa edersin ve Karacasu halkından da özür dilersin.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129