Aydın'ın rakibi Çağan

MHP İl Başkanlığı kongresi öncesi ilk olarak adaylığını açıklayan mevcut İl Başkanı Mehmet Aydın'ın rakibi de belli oldu. Aydın'ın rakibi Merkez İlçe Başkanlığını kaybeden Mustafa Çağan oldu. Çağan, MHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Aydın'ın rakibi Çağan

Haber: Semih BAYKAL

8 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan MHP İl Başkanlığı kongresine aday olduğunu açıklayan Çağan şunları ifade etti; "Sözlerime başlamadan önce; Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu M. Kemal Atatürk, davamızın lideri Alparslan Türkeş ve bu yolda canını hiç düşünmeden vermiş ülkücü şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Rabbim bizleri onlara karşı mahcup etmesin... Ben Mustafa Çağan, atalarımın emaneti Türk topraklarında Müslüman Türk çocuğu olarak dünyaya geldim ve en büyük övüncüm Ülkücü olmaktır. Yeryüzünde bu makamdan daha büyük bir makam ve mertebe olduğuna inanmıyorum.

Bunun için Mustafa Çağan kimdir sorusuna vereceğim cevap; Mustafa Çağan, her haliyle, yaşantısıyla ve nefes alışıyla Ülkücüdür. Bu geçmişte de böyleydi, Rabbimin izniyle son nefesimde de böyle kalacaktır" diye ifade etti.

"BUGÜN YİNE AYNI DÜŞÜNCELERLE İL KONGRESİNE ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM"

Adaylığını açıklayan Çağan açıklamasına şöyle devam etti; "Bugün MHP'nin Bolu'da bırakın oy sayısını üye sayısının 20 bin ve 30 binin üzerinde olması gerekiyor. Oysa biz 2 bin- 3 bin üyeden bahsediyoruz. Bu üye sayısıyla 7 Haziran seçimlerinde 40 bin oy alıp Milletvekili çıkartmanın zorluklarını gayet iyi biliyoruz. Bu davayı Köroğlu diyarı Bolu'da hak ettiği yerlere getirebilmek için Milliyetçi Hareket Partisi merkez ilçe kongresinde aday olmuştuk.

Bugün yine aynı düşüncelerle İl Kongresine adaylığımı açıklıyorum. Az önce söylediğim gibi biliyoruz işimiz çok zor. Ama bu yola baş koymuş insanların işi hiçbir zaman kolay olmadı. Peygamber efendimiz müşriklerle, Ebu Cehillerle mücadele ederken işi kolay değildi. Haçlı zihniyeti tarafından vatanımın 4 bir yanı parsellenmişken, İstiklal Harbinde M. Kemal Atatürk'ün işi kolay değildi. Fikri ve siyasi yönde Anadolu bataklığa giderken bu topraklara 9 ışıkla doğan Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in işi hiç de kolay değildi. Onlar başardıysa, bizde onlardan aldığımız ilhamla başaracağımızdan eminiz. Biz sadece 24 kişiyle yönetime talip değiliz. 600 delegeyle ve 3 bin üyemizle birlikte bu yönetime talibiz. Bu anlamda çıktığımız bu kutlu yolun partimizin Bolu'muzun ve ülkemizin geleceği adına hayırlara vesile olmasını temenni ederek hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum" diye açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER