“Aydınlık geleceğimizin güvencesi çocuklarımızdır”

Bolu Kadın Dayanışması, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Ata’nın huzuruna çelenk bıraktıktan sonra Kent Meydanında çocuklara, Türk Bayrağı, şapka ve lolipop şekeri dağıttı. Bolu Kadın Dayanışması adına Güllü Yaman’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

“Aydınlık geleceğimizin güvencesi çocuklarımızdır”

Haber: Semih BAYKAL

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili Bolu Kadın Dayanışması adına basın açıklaması yapan Güllü Yaman şunları söyledi; “ Bugün ulusal egemenliğimizin, demokrasi ve bağımsızlık mücadelemizin 96. yılını coşkuyla kutluyoruz. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurduğumuz TBMM ile savaş koşullarında bile ulusal egemenliği, demokrasiyi yaşatabilen bir ulussuz. Bugün ülkemizin en büyük dinamiği olan çocuklarımız yazık ki, bu yüksek ideale ulaşma yolunda türlü zorluklarla mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Fakat her türlü baskı ve yıldırma politikalarına karşın, geleceğin devlet adamları, doktorları, mühendisleri daha çok küçük yaşlarda ulusal egemenlik bilinciyle tanışmakta; ulusun ve devletin birlik ve bütünlüğüne, bağımsızlığına, hukukun üstünlüğüne olan inançla yetişmektedir. Bu inanç sayesinde Demokratik laik Cumhuriyetimiz, bireysel, sosyal ve ekonomik hak ve özgürlüklerle gelişerek bugünlere kadar gelmiştir. Atatürk’ün Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur’ özdeyişi ile özdeşleşen ulusal egemenlik anlayışımız, hiçbir güç tarafından değiştirilemeyecektir. Bu ulus, kendi kaderini tayin etme konusunda hiçbir ulusun sahip olamayacağı deneyime ve kazanıma sahiptir” diye söyledi.

“ATA’MIZI DAHA ÇOK ÖZLÜYORUZ”

Açıklamasının devamında Yaman; “ Bolu Kadın dayanışması olarak 96 yıl sonra bize bağımsızlığımızı ve ulusal egemenliğimizi kazandıran Ata’mızı daha çok özlüyor, O’na ve mücadele arkadaşlarına daha çok minnet duyuyoruz.  Cumhuriyet ordusunun birer neferi olarak bu konudaki hassasiyetimizi her ortamda ifade ettik, ifade etmeye de devam edeceğiz. Sadece söylemlerimizle değil, eylemlerimizle de bu sözün arkasında durmaktayız. Bütün varlığımızı Cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve devrimlerine, ulusal bağımsızlığımıza feda etmeye hazır olduğumuz herkesçe bilinmelidir. Bu duygularla aydınlık geleceğimizin güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128