Ayı saldırısında mutlu son

Bolu’da önceki gün ormanda kestane toplarken bir ayının saldırısına uğrayarak yaralanan ve ardından kayıplara karışan Abant İzzet Baysal Üniversitesi personeli Şeref Öztürk kendi imkanlarıyla yaralı bir şekilde Kaynaşlı’nın Darıyeri Hasanbey Köyü’ne ulaştı. Ayı tarafından yaralanan Şeref Öztürk’ün yorgun ve bitkin olduğu gözlendi. Öztürk, Düzce Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Ayı saldırısında mutlu son
Kasım ŞAHİN

Bolu Dağı Polis Evi bölgesindeki ormanlık alanda bulunan kestane ağaçlarından dökülen kestaneleri toplamaya çıkan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu personeli Şeref Öztürk, önceki gün saat 15.00 sıralarında aynı bölgede kestane yemeye gelen bir ayının saldırısına uğradı. Ayının saldırısından kurtulan Şeref Öztürk hafif yaralı olarak ayının bölgesinden uzaklaştıktan sonra cep telefonu ile jandarmayı arayarak yardım istedi.

 Jandarma ile birlikte Bolu ve Düzce’den AFAD ekiplerinin de katıldığı arama çalışmaları sabah 04’e kadar sürdürüldü. Ancak Şeref Öztürk’e ulaşılamadı. Bu saate kadar süren arama çalışmaları sırasında Şeref Öztürk’ün cep telefonu ile 20’in üzerinde arama yapılarak 12-13 saat boyunca irtibat kurulduğu, fakat cep telefonunun şarjının bitmesi ile saat Saat 03.00’ten itibaren telefon irtibatının da kesildiği belirtildi.  

Arazinin engebeli, sık ormanla kaplı olması, havanın kararması ve Şeref Öztürk ile irtibatın kesilmesi nedeni ile arama çalışmalarına ara verilerek günün ağarmasıyla birlikte yeniden aramaya devam edileceği belirtildi.

Jandarma, Bolu ve Düzce’den AFAD ekipleri ile birlikte sivil vatandaşların da katıldığı arama çalışmaları sonuç vermezken, sabahın ilk ışıkları ile birlikte mutlu haber geldi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi personeli Şeref Öztürk sabah saatlerinde Kaynaşlı’nın Darıyeri Hasanbey Köyü’ne kendi imkanlarıyla ulaşmayı başardı. Ayı tarafından yaralanan Şeref Öztürk’ün yorgun ve bitkin olduğu gözlendi. Düzce’de hastanede tedavi altına alınan Öztürk’ün olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128