Aynı bantta 3 yıl aradan sonra ikinci ölüm

Göynük ilçesinde, termik santralde çalışan 33 yaşındaki 2 çocuk babası Fatih Boztepe makine bandına sıkışarak yaşamını yitirmesinin ardından ilk ölümle sonuçlanan olayın 2015 yılında da meydana geldiği ve 3 yıl içerisinde iki işçinin aynı bantta hayatını kaybettiği gerçeği ortaya çıktı.

Aynı bantta 3 yıl aradan sonra ikinci ölüm
 

Haber: Kasım ŞAHİN

Yaptığımız araştırmada 2015 yılında aynı tesiste 23 yaşındaki İmdat Akan isimli bir işçinin de banda sıkışarak parçalanarak hayatını kaybettiği gerçeğine ulaştık.

2015 yılında yaşanan korkunç ölüm olayı şu şekilde gazetelere yansımıştı: Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde Bolu’nun Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu Köyü’nde meydana geldi. Termik santral inşaatında çalışan İmdat Akan (23), bir anda dengesini kaybederek kül kırıcı bant makinesine düştü.  Makinenin içinde 15 metre sürüklenen Akan, feci şekilde can verdi. İmdat Akan’ın cenazesi çağırılan ambulansla önce hastaneye daha sonrada otopsisi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Genç işçinin bir ay sonra evleneceği öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı denilmişti.

3 YIL ARADAN SONRA İKİNCİ ÖLÜM

Ankara’nın Nallıhan ilçesinde oturan Fatih Boztepe Bolu’nun Göynük ilçesinde bulunan bir termik santralde makine bandını temizlediği sırada vücudu banda sıkıştı. Diğer işçilerin olayı görmesiyle bant durduruldu. Termik santrale 112 Acil ekipleri çağrıldı. Ekipler, işçinin öldüğünü belirledi. Ölüm haberini alan işçi yakınları, termik santral önüne gelerek cenazelerini görmek istedi. Ancak olay savcılık tarafından incelendiği için işçi yakınları içeri alınmadı. Yakınlarına cesedin Şehit Ziya Sarpkaya Göynük İlçe Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü söylendi. Hastaneye gelen işçi yakınları santral yetkililerinin yeterli bilgi vermediğini ve kendilerini oyaladığını söyleyerek isyan etti. İşçinin eşi İlkay Boztepe ve Kayınvalidesi Nüran Karataş hastane bahçesinde gözyaşı döktü. Yakınları, Fatih Boztepe’nin işe gitmeden önce öleceğini hissederek, “İçimde kötü bir his var. Başıma bir şey gelecek gibi hissediyorum” dediğini söyledi. Fatih Boztepe’nin çocukları Aslı (5) ve Hamza (3) ise babalarının ölümünden habersiz şekilde hastane bahçesinde birbirlerine sarılıp oyun oynadı. Fatih Boztepe’nin cesedinin cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı’na sevk edileceği öğrenildi. 3 yıl içerisinde aynı tesiste ve aynı bant üzerinde meydana gelmesi, kafalarda soru işareti bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER