“Azerbaycan yalnız değildir”

CHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Okay Özcan, Bolu’da bulunan Azerbaycanlı öğrencilerle birlikte yaptığı açıklamada “Azerbaycanlı kardeşlerimiz yalnız değil ve haklı davalarında yanlarındayız” dedi.

“Azerbaycan yalnız değildir”

Haber: N. Halid Altundal

Bolu’da öğrenim için bulunan Azerbaycanlı öğrenciler ile birlikte bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Okay Özcan, Azerbaycan’ın Ermenistan’a karşı verdiği mücadelede yanlarında olduklarını söyledi.

“Bizler Azerbaycanlı kardeşlerimizin yalnız olmadığını ve haklı davasında yanında olduğumuzu anlatmak bugün burada bu açıklamayı yapıyoruz” diyen Özcan, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin kesinlikle yalnız değildir. Azerbaycan'ın bir karış toprağı bizim Ata yurdumuzdur vatan toprağımızdır, kutsalımızdır” ifadelerine yer verdi.

“ERMENİSTAN KARABAĞ’DAN ÇIKMAK ZORUNDADIR”

Şımarık Batı’nın çocuğu olan Ermenistan’ı şiddetle kınadıklarını dile getiren Özcan, “Ermenistan Dağlık Karabağ topraklarından er ya da geç çıkmak zorundadır. Çıkmasa da Türk ordusu, Azerbaycan ordusu her türlü imkanları ile birlikte Dağlık Karabağ'da Ermenistan’ı söküp atacaktır. Batı'nın ve Sovyet Rusya'nın vermiş olduğu destekle Azerbaycan toprakları olan Dağlık Karabağ'ı topraklarına 90'lı yıllarda kaybettik ama o günden bugüne kadar Azerbaycan gerek siyasi arena da gerekse uluslararası platformda haklılığını dile getirdi. Bugüne kadar kimse Azerbaycan’a haksızsınız demedi” diye konuştu.

“AZERBAYCAN'IN YANINDAYIZ”

Azerbaycan'ın kaybedilmiş bir karış toprağını Ermenistan’ın uhdesinde bırakmayacaklarını ifade eden Okay Özcan, “Burada gördüğünüz gibi Azerbaycanlı kardeşlerimiz, sivil toplum örgütleri bizimle birlikte. Buradan tüm dünyaya Azerbaycanlı kardeşlerimizin yalnız olmadığını ve biz her bir kardeşimizin Türk evladının bir Azerbaycan'ın seferinin olduğunu buradan dünyaya haykırmak istiyoruz. Azerbaycanlı kardeşlerimizin asla ve asla yalnız olmadığını Cumhurbaşkanımızın da o manada kendilerine söylemiş olduğu bütün imkanlarımızla Azerbaycan'ın yanında yer aldığımızı ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

Erdal Tanrıverdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128