“AZİZ MİLLET KANDIRILDI”

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, İsrail ile yapılan anlaşmaya tepki göstererek, “Bilindiği gibi AKP hükümeti İsrail ile bir anlaşma imzaladı. Üzülerek ifade ediyorum. Türkiye kamuoyuna bir zafer, bir dış politika başarısı olarak lanse edildi. Zira anlaşmanın bir takım maddeleri halkımızdan gizlendi. Tepki çekmeyecek konular halkımıza duyuruldu. Aziz Milletimiz adeta kandırıldı” dedi.

“AZİZ MİLLET KANDIRILDI”
HABER: KASIM ŞAHİN
Çetinkaya, Türk milletinin kandırıldığını belirterek, anlaşmanın maddeleri İsrail Yedioth Gazetesinde şöyle açıklandı:
1.Anlaşma ile birlikte Türkiye – İsrail ilişkileri tamamen normalleşecek. 
2.Türkiye Gazze ablukasının kaldırılmasından vazgeçecek. Bunun yerine Türk yardımları İsrail Ashdod Limanı üzerinden Gazze’ye ulaşabilecek. Türkiye Gazze’de bir enerji santrali, bir su Arıtma tesisi bir de hastane inşa edecek.
3.Türkiye Gazze’deki İsrail askerlerinin serbest kalmasına yardımcı olacak, gerektiğinde İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapacak. 
4.İsrail Mavi Marmara’da ölen ve yaralananlara ödenmek üzere bir Türk vakfına 21 milyon Dolar transfer edecek.
5.Türkiye, Türk Mahkemelerinde Mavi Marmara olayı dolayısıyla İsrailli komutanlar aleyhinde açılan tüm davalar düşecek.
6.Türkiye, Hamas’ın Türkiye üzerinden İsrail’e karşı yapılan faaliyetlerine izin vermeyecek.
7.Türkiye ile İsrail askeri işbirliği ve istihbarat paylaşımına tekrar başlanacak.
8.Türkiye ile İsrail yetkilileri doğalgaz görüşmelerine başlayacak. İsrail doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınacak.

Çetinkaya açıklamasını şöyle sürdürdü; Görüldüğü gibi Türkiye’nin şartı olan Gazze ablukası kalkmıyor. Türkiye’nin yapacağı insani yardımlar Gazze Limanı yerine İsrail’in Ashdod Limanı üzerinden yani İsrail’in kontrolünde ve onun kabul ettiği yardımlar Gazze’ye ulaştırılıyor. En büyük ihanet Mavi Marmara Mağdurlarına yapılıyor. Davalar ortadan kaldırılacağı gibi para da İsrail’in kontrol edebileceği bir fon ile yapılıyor.

Ayrıca Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Hamdan’ın ‘bu anlaşma ile ilgilerinin olmadığını’ açıklaması, yine Hamas Liderlerinden Halid Kaddumi’nin ‘işgalci rejimle ilişkilerin normalleştirilmesi mutlak kötülüktür’ beyanı bu anlaşmanın Filistinli mağdur Müslüman kardeşlerimizi daha da üzmüştür.

Biz Saadet Partisi olarak diyoruz ki bu anlaşma Mavi Marmara Şehitlerimize ihanettir. Filistin davasına ihanettir. Türk Halkına ihanettir. İslam Dünyasına ihanettir. Buna imza atanlar e tarih önünde ne de millet vicdanında hesap veremeyecektir. Bu anlaşma ile AKP iktidarı Türkiye’yi İsrail ve ABD’nin kucağına itmiştir. Atılan yalancı zafer nutukları, uydurulmuş kahramanlık hikayeleri bu milleti kandırmaya yetmeyecektir. Ama hiç kimsenin şüphesi olmasın. Milletimiz zamanı geldiğinde bu utanç anlaşmasını yırtıp atacaktır. Tekrar ediyoruz. Tek çare Milli Görüş. Tek çare Saadet Partisidir. Herkese Saadetler diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128