“Babacan Polisler”

Bolu İl Emniyet müdürlüğü Çocuk Şubesi’nde görev yapan “Babacan Polisler” görevlerini yine başarılı bir şekilde tamamladılar. Bu güne kadar görevlerinin başındayken kaybolan çocukları ailelerine teslim eden ve görevlerinde büyük bir başarı gösteren Babacan polisler dün yine bu görevlerine başarıyla tamamlayarak kaybolan 5 yaşındaki bir çocuk iki saatlik uğraş sonucu ailesine teslim ederek büyük bir taktiri hak ettiler. Çocuk Şubesinin Babacan Polisleri kaybolan küçük çocuğa birde simit alarak baba şefkatini gösterdiler.

“Babacan Polisler”

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu’da kayıp çocukları bularak ailelerine telsem etme yönünde ve minik yavrulara koruku dolu anları yerine baba şefkati göstererek onların sakinleşmesine neden olan kahraman Babacan Polisler yine görev başındaydı. Cumartesi günü yürüyen merdivenler sevdası yüzünden anne ve basının yanından ayrılan 5 yaşındaki Burak Taş, Belediye Meydanında anne ve babasını bulamayınca ağlamaya başladı. Bu esnada genç bir kadın küçük çocuğu ağlarken bularak anne ve babasını sordu. Ancak, hiçbir cevap alamayan genç kadın, minik yavrunun elinden tutarak anne ile bulma umuduyla İzzet Baysal Caddesi’nden Valilik binası önüne kadar yürüdü.

Fakat, bu yürüyüş ve bulma umudu sönünce çareyi 155’i aramakta  bulan iyiliksever genç kadın durumu polise anlattı. Haber Merkezi görevlileri hemen Çocuk Şubesi’ni anonsu ederek Babacan Polislerin devreye girmesini istedi.  Bu güne kadar kayıp çocukların ailelerini bir dedektif gibi takip edip bulan Babacan Polisler yine bu işin üstesinden gelmeyi başardılar. Önce isminin Burak Taş olduğunu öğrenen görevli polisler, minik yavrunun ağladığını görünce hemen bölgedeki bir simit tezgahından kendi nafakalarından sıcak bir simit alıp kayıp yavruya vererek onu teselli edip, baba şefkatiyle sorular sorarak anne ile babanın ismini öğrendiler.

Yaklaşık iki saat boyunca İzzet Baysal Caddesi üzerinde minik yavrunun elinden tutarak anne ve baba araması büyük bir mutlulukla son buldu. Kocaeli ilinde imamlık yaptığını belirten Baba Adil kucağındaki ikinci çocuğuyla ve yayındaki eşi Müşerref Taş’la birlikte Babacan Polislerin yanına gelerek büyük bir sevinç yaşadılar. Babacan Polislere teşekkür eden Taş ailesi, “Oğlumuz Büyük Camii önünde güvercinleri seyrediyordu. Ama bu sırada da hep bize yürüyen merdivenle sorup duruyordu. Biz bir kuyumcu dükkanının vitrinine bakarken bir anda yanımızdan kayboldu. Aramadığımız yer kalmadı. Çok korktuk. Allaha şükür ki sizin gibi görevine sadık iyiliksever insanlar sayesinde yavrumuza kavuştuk” dediler.

Olayla bununla da bitmedi. Babacan Polisler, çocuğun bulunmasında büyük rol oynayan ve kayıp çocuğu kendilerine teslim eden genç bayanın cep telefonu numarasını da almıştı. Hemen ailenin yanında genç kadının arayan görevli memurlar telefonu anne Müşerref Taş’a , vermeden önce “Oğlunuzu bize teslim eden bayan”  diyerek verdiler. Sevinç gözyaşı döken anne ismi açıklanmayan genç kadına hem dualar etti hemde kendisiyle görüşme talebinde bulundular. Babacan Polisler bir kez daha görevlerini laikiyle yapmanın, Taş ailesi de çocuklarının sağ salim kendilerine teslim edilmesinin mutluluğuyla olay yerinden ayrıldılar.


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2015, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
burak taş
burak taş - 12 ay Önce

o benim hatirliyorum ben boluda kaybolmüstum =)

SIRADAKİ HABER

banner128