BABUŞÇU’YA BİR KINAMA DA ATALAY’DAN

Bolu Barosu Başkanı Ferit Atalay, Ak Parti ı Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu’nun Cumhuriyet’i “Reklam Arası” olarak nitelendirmesine tepki geldi.

 BABUŞÇU’YA BİR KINAMA DA ATALAY’DAN

Haber: Okay Özcan

 Türkiye genelinde Ak Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu’nun açıklamalarına tepkiler büyüyor. Bolu Baro Başkanı Ferit Atalay yazılı  açıklamada konuyla ilgili şunları söyledi: “Milletin Meclisinde temsil görevini üstlenerek Laik Cumhuriyet’e ve Atatürk Devrimleri’ne bağlı kalacağına and içen Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu saygısızca bir açıklama ile Cumhuriyet’i, “Reklam arası” olarak nitelemiştir.”

Türk Kadını ve Türk Halkı asla unutmayacak

“Anayasa’nın 1. Maddesi Türk Devleti’nin Cumhuriyet olduğunu tescil etmiştir. Cumhuriyet’in sağladığı olanaklarla çarşaf ve peçeden, ikinci sınıf vatandaş olmaktan kurtularak kendisinin meclise kadar ulaşmasını sağlayan rejime saldırı cüretini bulan bu vekili Türk Kadını ve Türk Halkı asla unutmayacaktır.”

Osmanlı Hayalleri Kuruyorlar

“Seçimlerin yaklaşması nedeniyle bir kez daha mecliste yer alabilmenin Cumhuriyet’ten rövanş almakla mümkün olacağına inanan bu pervasız zatın Cumhuriyet’in meclisinde yer alması trajik bir iş kazasıdır. Köhnemiş saltanat meraklısı olan bu ve benzeri kafaların zırvaları ile sarsılmayacak kadar güçlü olan Türkiye Cumhuriyet’i için Osmanlı hayali kuranlar 21. Yüzyıl'ın farkına varamamış hayalperestlerdir.”

Baro Olarak Kınıyoruz

“Cumhuriyet’in, çağdaşlığın, uygarlığın ne olduğunu kavrayacak kadar öngörüsü olmayan bu zatın beyanı, içinde bulunduğu ruhsal aczin de bir dışa vurumudur. Baromuz bu beyanı şiddetle kınamakta TBMM de böyle bir sesin varlığını da büyük bir yanılgı olarak görmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128