BAĞIŞÇILAR VAKFINDAN BURS

Boluluyum ve üniversiteyi kazandım diyorsanız; Bolu Bağışçılar Vakfı her yıl olduğu gibi 2015-2016 Eğitim dönemin de de burs vermeye devam edecek.

BAĞIŞÇILAR VAKFINDAN BURS
BBV LYS’de başarılı olan dört öğrenciye 2015-2016 öğretim yılında burs verecektir. Vakıf, Bolu ile bağı olan (ilçeleri de dahil olmak üzere Bolu doğumlu, anne veya babası Bolu doğumlu, Bolu’ da ikamet eden, Bolu’da çalışan, Bolu’da ortaöğretimi tamamlamış kişiler) LYS’de sayısal, sözel ve eşit ağırlıklı puan türünden en yüksek puanı alan 4 öğrenciye 1500’er TL başarı özel bursu verecektir.

Ayrıca, Bolu ile bağı olma şartı aranmaksızın bir defaya mahsus olmak üzere Abant İzzet Baysal Üniversitesinin 4 yıl ve üzeri bölümlerinden herhangi birine en yüksek puanla kaydını yaptıran bir öğrenciye de 1500 TL. başarı özel bursu verecek.

Özel Başarı Bursuna başvuru için son tarih 15 Eylül 2015 dir. 

Adaylar, BBV ’in web sayfasından temin edip tamamlayacakları “BBV Burs Başvuru Formu’na; 

  1. LYS Sonuç Belgesinin örneği
  2. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
  3. Öğretim kurumlarından alınmış onaylı öğrenci belgesi
  4. 1 adet fotoğraf

5.    Özel Başvuru Bursuna başvuracak öğrenciler başvuru formuyla formla birlikte LYS sonuç belgelerini, öğrenci belgelerini ve iletişim bilgilerini ekleyerek 0374 253 44 98 faks numarasına gönderebilir veya vakfımızın bürosuna elden teslim edebilirler.

NOT: İletişim bilgilerinin yazılmadığı LYS formları dikkate alınmayacaktır.

 

1-    BOLU BAĞIŞÇILAR VAKFI ŞARTLI VE ŞARTSIZ BURSU

Bağışçılarımızın tespit ettikleri öğrencilere veya öğrenci belirtmeksizin burs kriterlerine uyan öğrencilere verdiğimiz burslardır. Şartlı burs; bağışçılarımızın bursiyer ödemelerini vakıf olarak takip ettiğimiz hayırseverlerimiz ile öğrencilerimizi buluşturduğumuz sistemdir.

Şartsız burs ise bağışçılarımızın hiçbir koşul,  öğrenci belirtmeksizin tamamen BBV vakıf bursu kriterlerine uyan öğrencilerden, burs programımızın sıralaması gereği seçtiğimiz  1.sınıftan son sınıfa kadar burs verdiğimiz sistemdir.

Şartsız bursuna başvuru için son tarih 15 Eylül 2015 dir. 

Burs başvurusuna ancak 2015-2016 yılında yeni eğitim döneminden kayıt yaptıran öğrenciler başvurabilir.

 

BURSUN ÖDENMESİ: 

Burs kazandığı  kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır. Burs başvurusu yapmak için web sitemizden ilgili bölüme girip formu doldurmanız gerekmektedir.

//www.bbv.org.tr/burslar/burs-basvurusu/basvuru-formu

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2015, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133