Bahçeli'ye soruyorum: Hassasiyetlerinize ne oldu?

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, TBMM Başkanlığı seçiminde MHP’yi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi suçlayarak, “Bahçeli'ye soruyorum: Hassasiyetlerinize ne oldu?” diyerek tepki gösterdi.

Bahçeli'ye soruyorum: Hassasiyetlerinize ne oldu?

Haber: Kasım ŞAHİN

Karsu açıklamasını şöyle sürdürdü; Ülkemizin en zor ve kritik süreçlerinde MHP'nin AKP payandalığı bugün de bizleri şaşırtmadı. 2007 yılında Abdullah Gül'ün köşke çıkmasında MHP'nin yardımları olmuştu. 2008 yılımda türban sorunu bahanesiyle dinī istismar yaparken AKP'nin yanında yine MHP vardı. 2012 yılında Türk eğitim sistemini baltalayan, bilimsel ve çağdaş eğitimden uzak 4+4+4 sistemi MHP'nin desteğiyle hayata geçti. 2013 yazında gençlerimiz Gezi'de tüm Türkiye için yasaklara ve kötü gidişata karşı mücadele verip canından olurken MHP yine AKP'nin yanındaydı. Sözde muhalefet partisi bu gençlerin ölümüne hiç ses çıkarmıyordu. Savaş seviciliği yapan MHP sınır ötesi tezkeresinde de AKP'ye koltuk değneği oldu.

Bugün terör örgütü uzantısı olarak nitelediği partiyi mecliste yok sayıyor ve ortak paydada buluşmayı reddediyor. Hassasiyetlerini çiğnememe ve o partiyle birlikte hareket etmeme yanlısı bir politika güdüyor. Ancak PKK ile pazarlık yaptığını önce şiddetle reddedip sonra "ben görüştüm, devlet görüştü" diye itiraf edenlerle birlikte AKP'nin adayı İsmet Yılmaz'ı meclis başkanı yaptı. Sayın Bahçeli'ye soruyorum: Hassasiyetlerinize ne oldu? Kritik zamanlarda AKP'ye koltuk değnekçiliği yapmak sizin tüzüğünüzde mi yazıyor? En son gelişmelerden rahatsız olduğunu gözlemlediğim bazı MHP seçmeninin de, bizim de endişemiz ortaktır. Olayları dikkatle izliyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 10:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

devlet bahçeli ye soru sormak cehape il başkanınamı düşüyor şimdi? siz önce kendi partinizi sorgulayınız kazım bey

SIRADAKİ HABER

banner128