BAİBÜ’ye kaç öğrenci kayıt yaptırdı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM)’nin açıkladığı 2018 üniversite tercih sonuçlarına göre Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne kayıt yaptıran öğrenci sayısı belli oldu.

BAİBÜ’ye kaç öğrenci kayıt yaptırdı?

Haber: Esra Öztürk

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne yerleşmeye hak kazanan adaylardan 4 bin 924 öğrenci, üniversitemize kayıt yaptırdı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Güzel Sanatlar Fakültesi ile Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği ve Resim İş Öğretmenliği bölümleri ise özel yetenek sınavları ile öğrenci alıyor.

Geçtiğimiz hafta tamamlanan sınavların sonuçlarına göre, BESYO’ya 205, Güzel Sanatlar Fakültesi ile Eğitim Fakültesi’ne ise 75’er öğrenci alınacak. Böylece, 2018-2019 Akademik Yılı’nda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde eğitim görmeye hak kazanan öğrenci sayısı yaklaşık 5 bin 279’a ulaşacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 07:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun  YILMAZ
Dursun YILMAZ - 8 ay Önce

okuyun okumak insan olabilmenin temel kuralı.ancak okuduktan sonra iş bul çalış.sonrada sgk kurumunun işçi statüsünden emekli olursan emekli maaşının hesaplanmasında okuduğun okul dikkate alınmaz.yani seni sadece okur yazar kabul ederler.çalıştığın yıllarda ve unvanında dikkate alınmaz.sen sadece amele olarak görülürsün.buna çözüm bulabilecek bir kurum bulamadım.

SIRADAKİ HABER

banner129