Bakan Avcı’dan Vicdansız Açıklama: Gösteriş İçin Ölüyorlar!

Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erkan Korkmaz, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, “Gösteriş için ölüyorlar” açıklamasına sert tepki göstererek, “Bugüne kadar ataması yapılmadığı için 42 işsiz öğretmen intihar etti” dedi.

Bakan Avcı’dan Vicdansız Açıklama: Gösteriş İçin Ölüyorlar!
Haber: Kasım ŞAHİN

Korkmaz açıklamasının devamında, şu görüşlere yer verdi; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin eleştirilerini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ataması yapılmayan öğretmenlerin intiharları için “Gösterişçi intihar eylemi diye bir sendromdan bahsediliyor.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ataması yapılmayan öğretmenler ile TEOG’dan düşük puan alan öğrencilerin intihar ettiği yönündeki eleştirileri değerlendirirken, “Teknik tabiri nedir bilmiyorum ama bunu bile söyleyip söylememekte tereddüt ediyorum, ‘gösterişçi intihar eylemi’ diye bir sendromdan bahsediliyor. Aslında niyeti olmadığı halde etrafında ilgi uyandırmak veya ilgi çekmek veya isteklerinin yerine gelmesini sağlamak amaçlı…” ifadelerini kullandı. Bugüne kadar ataması yapılmadığı için 42 işsiz öğretmen intihar etti.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128