Bakan Eroğlu talimat verdi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2-3 Mayıs tarihleri arasında Abant ‘ta düzenlenen Tabiatın Kalbi Bolu Çalıştayı’nda Bolu Orman Bölge Müdürü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü’ne Bolu’ya bir terapi ormanının yapılması için talimat verdi.

Bakan Eroğlu talimat verdi

Haber: Semih Baykal

2-3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Tabiatın Kalbi Bolu Çalıştayı Taksim International Abant Palace Oteli’nde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımlarıyla başladı. Sunuculuğunu Türk Motivasyon konuşmacısı, eğitmen ve doğa bilimci Serdar Kılıç’ın yaptığı Çalıştay da Bakan Eroğlu, Bolulu iş adamlarına seslendi. Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tabiat turizmini geliştirmek için talimat verdiğini söyledi. Eroğlu konuyla ilgili şunları söyledi; “Cumhurbaşkanımız tabiat turizminin gelişmesi için talimat verdi. Bizde bu talimat üzerine kesenin ağzını açtık. Yatırım yapmak isteyen iş adamlarımızı için biz bir alanı tabiat parkı ilan ederiz. Önceden 29 yıldı. Şimdi bunu süresi uzadı ve 49 yıla çıkacak. Bununla ilgili kanunda çıktı yönetmelik hazırlanıyor. Biz ormandan turizmciler için a,b,c ve d tipi arazi verebiliriz. Turizmcilerde buralara yatırımını yapar, işletir, para kazanır ve Bolu turizmine katkıda bulunursunuz” dedi.

EROĞLU BOLU’YA TERAPİ ORMANI İSTEDİ

Konuşmasının devamında Eroğlu, İzmir Narlıdere de bulunan Terapi Ormanı gibi bir ormanın Bolu’ya yapılması için Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş’a talimat verdi. Eroğlu konuyla ilgili şunları söyledi; “ Bir gün İzmir’de bir hanımefendi terapi için Tayland’a gittim dedi. Bende İzmir’den Tayland’a niye gidiyorsun Narlı Dere’nin üstüne hemen bir terapi ormanı kurayım dedim. Hemen oraya bir terapi ormana kurduk. Şimdi Orman Bölge Müdürüm ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürüm Bolu’ya da bir terapi ormanı kuralım. Bu proje için yer bakmaya gelecekler. Dünya’nın en güzel terapi ormanı Bolu’da olsun.”

EROĞLU HAVA ALANINA SICAK BAKMADI

Son olarak Bolu’ya helikopter pisti yapılabileceğini ancak hava alanı pistine gerek yok olmadığını ifade ederek; “ Bolu dağını önceden aşmak çok zordu. Önceden Bolu Dağı tünelini patates deposu mu ya da başka bir şey mi yapalım derken Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bolu dağı tüneli açılsın dedi ve açıldı. Helikopter pisti yapılabilir. Ama hava alanı pistine gerek yok gibi geliyor.”

Konuşmasının ardından Bakan Eroğlu, otelin önüne hazırlanan stantların açılışını gerçekleştirdi. Bakan Eroğlu tek tek stantları gezerek, Bolu’nun yöresel ürünlerinin tadına baktı.


Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124