Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’ten 3 dev proje

Eski Ak Parti İl Başkanı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediyesini ziyaret etti. Belediye ziyaretinde kentin geleceği açısından önem arz eden 3 dev projenin müjdesini veren Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Bolu’ya 40-50 kişi kapasiteli dolmuş uçakların ineceği “stol tipi” havaalanı ile mikroligth ve model uçakların kullanımı için hava parkı yapılacağını bildirdi. Ayrıca D-100 Karayolu’nun güneye taşınması konusuna da değinen Bakan Yardımcısı, şehrin vizyon projeleri arasında yer alan o projenin startına da yıl içinde başlanacağını müjdeledi.

Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’ten 3 dev proje

Haber: Semih BAYKAL

İlk olarak makamında Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’i makamında ağırlayan Bolu Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz yaptığı konuşmada , Bolulu iki bakan yardımcı olmasının büyük avantaj olduğuna dikkat çekerek, “Yoğun çalıştık, ramak kalmıştı. Buruk bir sevinç yaşadık. Evet, ülkede çok güçlü bir noktaya gelmiş olmamıza rağmen Bolu’da 3-0 yapamamış olmamızın ezikliğini yaşadık. Ancak sonrasında ise Bolu’nun özgül ağırlığının Ankara’da çok yüksek olduğunu gördük. Fatih beyin ve sizin bakan yardımcılığınız, hem de siyasi olarak güçlü olmamızın avantajıyla önümüzdeki süreç Bolu için çok farklı olacak” dedi. Belediye çalışmaları ile mali durumu hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek’e vereceği desteklerden dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

“BAŞKAN YILMAZ BOLU’MUZA GÜZEL ESERLER KAZANDIRDI”

Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’te yaptığı konuşmada, Bolu için çok önemli açıklamalarda bulundu.  İlk olarak ziyaretle ilgili duygularını aktaran Coşkunyürek; “Farklı duygular içerisindeyiz. Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Biz zaten makamların gelip geçici olduğu, önemli olan o makamlardaki insanların hoş bir seda bırakması gerektiği inancındayız. Biz bugüne kadar bu şekilde hareket ettik, bundan sonra da böyle devam edeceğiz” dedi. Konuşmasının devamında Başkan Yılmaz hakkında konuşan Coşkunyürek şunları söyledi;  “Başkanımız konuları takip etmesini, ısrarını en iyi bilenlerden biriyim. Başkanımı tebrik ediyorum bugüne kadar vermiş olduğu katkılardan ve vizyonundan dolayı. Belki bugüne kadar birçok belediye başkanı ‘seçimi nasıl kazanırım’ mantığıyla hareket etti. Ama sayın başkanımız hiçbir zaman o tür popülizm içinde olmadı. Doğru bildiği konularda, seçimi dahi riske atabilecek şartlarda hareket etti ve Bolu’muza güzel eserler kazandırdı. Şehrin kimliğini değiştirme noktasında güzel işlere imza attı. Onu da biz dışardan gelen arkadaşlarımızdan duyuyoruz. Bu da bizleri daha da mutlu ediyor. Sayın başkanımıza milletvekilliğimiz döneminde destek verdik. Sonrasında il başkanlığı görevimiz oldu ve o dönemde de birlikte hareket ettik. Şuandaki bulunduğumuz görevde de belediyemizin çalışmalarına, belediyemize bakanlığımızı ilgilendiren her türlü konularda her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye söyledi.

“13 KİLOMETRELİK YOLU GÖREV YAPACAĞIM SÜRE ZARFINDA BİTİRME ARZUSUNDAYIM”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Bolu’nun geleceği açısından çok önemli 3 projeden bahsetti.  İlk olarak, D-100 Karayolu’nun şehrin güneyine taşınması hakkında görüş bildiren Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, konuya ilişkin şunları söyledi: “Bolu Çevreyolu’nun yapılması, diğer adıyla D-100’ün deplasesi üzerine zaten çalışmalarımız devam ediyordu. Ancak farklı teknik engellerle karşılaşmıştık. Ama biz sayın bakanımızın başkanlığında Karayolları Koordinasyon Toplantılarını yapıyoruz. Bu toplantılarda tekrar gündeme getirdik ve sayın bakanımızın talimatı doğrultusunda inşallah biz Bolu’nun beklediği bu çevre yolunu bu yıl kendi imkânlarımızla başlatma düşüncesindeyiz. Öncelikle kamulaştırma sorunu olmayan bölgede çalışmayı başlatacağız. Devamında da toplam 13 kilometre olan bu yolu benim görev yapacağım süre zarfında bitirme arzusundayız.”

BOLU’YA STOL TİPİ HAVAALANI YAPILACAK

Coşkunyürek, açıklamalarının devamında Bakanlığın Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Havalimanı olmayan vilayetlerde stol tipi havaalanı yapmak için harekete geçtiğinden bahsetti. Dev projenin startının ise Bakan Binali Yıldırım tarafından verilen talimat ile Bolu’dan başlayacağını söyleyen Coşkunyürek “Havalimanı olmayan vilayetlerde stol tipi hava alanları ve pistleri yaparak dolmuş tipi uçakların inebileceği, yani 40-50 kişilik uçakların inebileceği bir pist ve ona entegre yapısı olan havalimanını yapmayı planlıyoruz. Sayın bakanımız koordinasyon toplantısında önce Bolu’dan başlamamızı söyledi. Daha önce askeri havaalanını kullanabilir miyiz diye düşünüyorduk ama oradaki pistin altyapısının yenilenmesi gerekçesiyle arkadaşlarımız burada bir çalışma yapacaklar. Gerekirse kamulaştırma yapacağız ve bu stol tipi dediğimiz hava limanını şehrimize kazandıracağız. Bu havaalanında 2 bin metre uzunluğunda pisti ve terminal binası olacak. Bolu’muzun geleceği ve turizmin gelişmesi açısından katkı vereceği inancındayım” dedi.

ÖMERLER KÖYÜ MEVKİİNE HAVA PARKI YAPILACAK

Coşkunyürek’ son olarak; “Ömerler Köyü mevkiinde mikroligth ve model uçakların inebileceği, park alanı olarak kullanabileceğimiz bir yer yapmayı belediyemiz istiyordu. Orada karayollarımıza ait bir yer var. Arkadaşlarımız gelerek orada bir incelemede bulundular. Kısmen olumlu, ufak tefek sorunlar var ama bunu olumlu hale getireceğiz. Burada da mikroligth ve model uçakların kullanabileceği bir hava parkı yapmış olacağız. Bolu’muza hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 5 yıl Önce

tarım arazisi olarak bi oralara dokunulmuyordu ama orayada göz diktiler maşşallan

SIRADAKİ HABER

banner128