banner120

Bakan Yardımcısı METİN'den Vali BARUŞ'a ziyaret

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Valisi Aydın Baruş makamında ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Bakan Yardımcısı METİN'den Vali BARUŞ'a ziyaret

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin; “Bolu bazında da önümüzdeki dönemde hem teşvikler olsun hem de diğer sermaye imkanları açısından da olumlu ilişkilerimizle inşallah sizlerle beraber olacağız” dedi.

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin Bolu Valisi Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı Bakan Yardımcısı Metin’e teşekkür eden Vali Baruş, "El ele hep birlikte Bolunun kalkınması, ticaretini daha başarılı bir şekilde ivme kazandırmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz ve Bolu insanını daha mutlu ve huzurlu kılmak için güzel çalışmalar yapacağımızı düşünüyorum" dedi.

Bolu Valiliği girişinde Vali Aydın Baruş ve Vali Yardımcıları tarafından karşılanan Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin Valilik Şeref Defterini imzalamasının ardından Vali Baruş’un makamına geçti.

Yaklaşık 1 ay önce Ekonomi Bakan Yardımcılığı görevini üstlendiğini belirten Bakan Yardımcısı Fatih Metin, "Bu kapsamda sizleri ziyaret etmek, Bolu'da olmak, Bolulu hemşerilerimle hemhal olmak benim için ayrı bir onur ve gurur kaynağı. İnşallah bu bulunduğumuz görevde de bundan önce aldığımız görevlerde olduğu gibi bize inanan ve güvenen insanları mahcup etmeyeceğiz. Sorumluluk alanımız içinde gerek dış ticaretin yukarılara taşınması, gerek teşvik sayesinde yatırımın, üretimin, istihdamın ve katma değerin artmasını sağlayacak, yeni vizyona ilişkin çalışmalar ardından da doğrudan yatırımlarla yine cari açığın kapanması ve ülkenin büyümesine katkı veren hizmetlere devam edeceğiz. Bolu bazında da önümüzdeki dönemde hem teşvikler olsun hem de diğer sermaye imkanları açısından da olumlu ilişkilerimizle inşallah sizlerle beraber olacağız. Ben öncelikle hem şahsım adına hem Bolu adına teşekkür ediyorum. Siz de göreve geldiğiniz günden bu yana Bolu'muza büyük hizmetlerde bulundunuz. İnşallah sizlerle beraber hem Bolu'muza hem memleketimize hizmet edeceğiz. Bu vesile ile tekrar bir nezaket ziyaretinde bulanayım arzu ettim. Teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

Bakan Yardımcısı Metin'e yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Bolu Valisi Aydın Baruş, "Sayın Bakanım İlinize, İlimize hoş geldiniz. Yeni makamınızın hayırlı olmasını diliyorum. Bolu için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Çalışmalarınızda başarılar temenni ediyorum. Sizinde belirttiğiniz gibi el ele hep birlikte Bolunun kalkınmasına, ticaretine daha başarılı bir şekilde ivme kazandırmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Sizin İlimize verdiğiniz önemi ve katkıları çok iyi biliyoruz. Yine Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcılığınız zamanında Mayıs ayında Gümrük Müdürlüğü'nün açılışını yapmıştık. Şu anda çok şükür Gümrük Müdürlüğü’nün çalışmaları iyi gidiyor. Dış Ticaret işlem hacmimiz daha da artacak. Bolulu sanayicilerimiz ve işadamlarımız gümrük işlemlerini rahat bir ortamda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Bundan sonraki çalışmalarda da hep birlikte Bolu'nun kalkınmasına ivme kazandıracağımızı ve Bolu insanını daha mutlu ve huzurlu kılmak için güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Bu vesile ile yen görevinizde Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Bizi ziyaret etiğiniz ve onur verdiğiniz için de teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124