Bakanlık sanatçıları büyük beğeni topladı

Bu yıl 27’ncisi düzenlenen İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında Bolu Belediyesi tarafından bir konser düzenlenirken, anlamlı gecede sahne alan devlet sanatçıları katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Bakanlık sanatçıları büyük beğeni topladı
HABER: Ceylan BEYKOZ
İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri kapsamında, Bolu Belediyesi tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda bir konser düzenlendi. Konsere Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve vakıf mütevelli heyeti üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ayrıca, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın eşi Güler Yılmaz’da konseri takip edenler arasında yer aldı.
Gecede Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ses sanatçıları Hasan Öztürk, Sakine Fidan Kurbani ve Güngör Şakar sahne alırken, gecede İzzet Baysal’ın hayatı ile ilgili bir de sunum yapıldı. Ardından ise konsere geçildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gecede, sahne alan ses sanatçıların seslendirdiği Türk halk müziği eserleri ve hareketli türlülere salondakiler de eşlik etti. Özellikle gençler sahneye çıkarak oyun oynarken, protokol üyeleri de gençlere alkışlarla destek verdi.
Sanatçılar yaklaşık 2 saat sahnede kalırken, eserlerin arasında İzzet Baysal’ın 10 Altın Öğüt’üne de yer vermesi katılımcılardan büyük beğeni topladı. Vali Yardımcısı Kartlı, Başkan Yardımcısı Davarcıoğlu ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal tarafından ses sanatçılarına konser sonu plaket ve çiçek verildi.


Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

devlet sanatçıları o ses düzeni ve o artık perişan hale gelmiş sahnede nasıl konser verdiler acaba. hi̇ç kimse farkında değil galiba oradaki içler acısı durumun.

SIRADAKİ HABER

banner128