BAKIN O SAVCILARA NE OLDU?

Bolu’da 2010 yılında dönemin Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan 8,5 ay, Destek Hizmetleri Müdürü Mahmut Kaya ise 3,5 ay “Otobüs ihalesine fesat karıştırmak” suçundan haksız yere hapis cezası almışlardı. Yine o dönemin işadamlarından Necip Çarıkçı ve 3 belediye çalışanı beraat ederken “Otobüs ihalesine fesat karıştırmak” suçundan Bolu Belediyesi elemanları ve iş adamını yargılayan 4 Sincan Cumhuriyet Savcısı, FETÖ operasyonu çerçevesinde tutuklandılar.

BAKIN O SAVCILARA NE OLDU?

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

“Otobüs ihalesine fesat karıştırmak” suçundan 2010 yılında Ankara Sincan Adliyesinde yargılanan hakkında 8.5 ay hapis cezası verilen dönemin Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan,  Destek Hizmetleri Müdürü Mahmut Kaya’ya haksız yere 3.5 ay ceza verilmesine, 3 belediye çalışanı ve işadamı Necip Çakırçı’nın da beraat etmesini sağlayan Sincan Savcıları Dursun Aygör, Murat Gökçek, Tayfun kaya ile Ömer Tetik 23.07.2016 tarihinde Fethullah Gülen Cemaatine üye olmak, darbe girişimine destek olmak suçlarından tutuklandılar.

2010 yılında büyük skandal olarak yorumlanan ve duruşmaları Ankara Sincan Adliyesi’nde görülen İhsan Ağcan, Mahmut Kaya, 3 belediye çalışanı ile Necip Çarıkçı’nın, “Otobüs ihalesine fesat karıştırmak” suçundan haksız yere ağır ceza almaları söz konusuydu. 4 savcının iddianamesiyle Ağcan ile Kaya haksız yere hapis cezası alırken, belediye çalışanlarıyla Çarıkçı’nın ise beraat etmesi o günlerde gündeme damgasını vurmuş ve bu gelişmeler günlerce Bolu kamuoyunda yerini almıştı. Ne tesadüftür ki hapis cezalarına ve beraat kararlarına imza atan 4 savcı 3 gün önce çıkartıldıkları mahkeme tarafından FETÖ Terör Örgütü elemanları olarak tutuklanıp cezaevine konuldular.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 16:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
siyami
siyami - 4 yıl Önce

yani savcılar fetöcü çıkınca bu ikisi aklanmış mı oldu sayın belediye başkanımız belediyeyi de fetöcülerden temizliycem dedi bakalım temizleyebilecek mi merakla bekliyoruz

NE ALAKA
NE ALAKA - 4 yıl Önce

ne alakası var 2010 daki tutuklama ile bugün savcilarin tutuklanmasi arasinda.dava i̇hale davasiydi i̇haleye şai̇be kariştirmakti.olmadimi bu i̇hale oldu şai̇be karişmadimi(basamak yüksekli̇ği̇ otokar)

mehmet talha
mehmet talha - 4 yıl Önce

nesi
tesadüf
kardeşim
ben
8yıldır
sarotçu
fetöcülerle
mahkemeligim
yargıtaydan
hakkimizi
vermelerine
rağmen
mudurnudaki
fetocü
hakimler
8yıldır
sarotun
dolandırici
olduğunu
kapatmak
için
ellerindengeleni
yaptılar
biz
8yıldır
sürünüyoruz
şimdi
o
hakimler
tutuklandı
hakyerini
buldu
budami
tesadüf

Okan Toprak
Okan Toprak - 4 yıl Önce

müthiş haber arkasının başkanlık süresince gelen giden hocaların transferlerin özellikle fuat çapanın geldiği takım

Futbolcu
Futbolcu - 4 yıl Önce

peki̇ çarikçi dönemi̇nde boluspora gelen cemaatçi hocalara ne diyeceğiz iş yapmadan para yüküyle gidenlere?

analist
analist - 4 yıl Önce

bakınız sözkonusu yıl 2010 yani fetö i̇leak parti̇li̇leri̇n siki fiki olduğu yillar.o zaman mümkün deği̇l fetö cü bi̇r haki̇mi̇n ter karar vermesi̇ çarikçi i̇le ağcan kendi̇ i̇li̇şki̇leri̇ni̇ bu haberle gözardi etti̇rmeye çabaliyor.çarikçiya eski̇ vali̇ özçi̇men i̇le i̇li̇şki̇si̇ni̇ ağcanada a.i.b.ü fetö cülerle ilişkisini sorgulayın bakın altından ne çıkacak?

SIRADAKİ HABER

banner128