Balık adamlara su altı eğitimi

Bolu Belediyesi İtfaiye ekibinde yer alan balık adamlara su altı ve su üstü arama kurtarma eğitimi verildi.

Balık adamlara su altı eğitimi

HABER: CEYLAN BEYKOZ

Bünyesinde bulunan 38 personeli ve 15 araçtan oluşan filosu ile yangın ve kazaların yanı sıra su altı ve üstü arama kurtarma faaliyetlerini yürüten Bolu Belediyesi İtfaiye ekipleri bünyesinde bulunan balık adamlar, Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan Polis Moral Eğitim Merkezi'nde su altı ve su üstü arama kurtarma eğitimi aldı.

Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitime katılan 5 itfaiye personeline, dalış malzemelerinin kullanımı ve arızaları, küçük tekne kullanımı, navigasyon kullanımı, su altı arama kurtarma, kompresör kullanımı, problem yönetimi, grup dalış organizasyonu ile dalış fizik ve fizyolojisi konularında detaylı eğitim verildi.

Su altında en zor görevleri başarıyla gerçekleştiren Bolu İtfaiyesi Su Altı Arama Kurtarma Birimi, bu güne kadar göl, gölet ve barajlarda gerçekleştirdikleri çalışmalarıyla örnek bir model oldu.

Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, yaptığı açıklamada, su altı arama kurtarma eğitimlerine önem verdiklerini belirtti. Ağcan, "Bölgemizde 140'a yakın göl, gölet ve baraj bulunuyor. Buna bağlı olarak buralarda olabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmamız gerekir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128