Balonları patlattılar

Türk Büro Sen’e üye Bolu Adliyesi çalışanları dün öğle saatinde adliye binası önünde toplanarak balon patlatıp basın açıklamasında bulundular. Ellerindeki balonlarla eylemde bulunan sendika üyeleri adına bir konuşma yapan Kader Acer, “Zam yapılacağı haberiyle çok sevinmiştik. Ancak, sadece Hakim ve Savcıları zam verildiğini üzülerek öğrendik” dedi. Sendika üyeleri adliye personeli toplu halde şişirdikleri balonları patlatarak eylemlerini gerçekleştirdiler.

 Balonları patlattılar

Haber: Kasım ŞAHİN

 

Öğle tatili saatinde Bolu Adliye binası önünde toplanan yaklaşık 50 kadar Türk Büro Sen üyesi şişirdikleri balonlarla eylem gerçekleştirdiler. Sendika adına bir konuşma yapan Kader Acer, şunları söyledi; “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 17 Eylül tarihinde Hakimler, Savcılar, Danıştay, Yargıtay üyeleri, Adalet Akademisi çalışanları ve mahkemelerde çalışan kalem personeli dahil bütün yargı mensuplarına zam yapılacağı söylemişti. Ancak T.B.M.M' ye  gelen yasa teklifinde  sadece Hakim ve Savcılara zam yapılacağını üzülerek öğrendik” diye konuştu.

 

Acer, açıklamasını şu sözleriyle tamamladı; “Bolu Adliye Çalışanları adına yaptıkları eylemle ilgi basına  mensuplarına açıklama yapan Türk Bürosen Bolu şube Başkanı Kader Ager; " Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ'ın 17 Eylül tarihinde yaptığı açıklama ile Hakimler Savcılar, Danıştay, Yargıtay üyeleri, Adalet Akademisi çalışanları ve mahkemelerde çalışan kalem personeli dahil bütün yargı mensuplarına zam yapılacağı açıklaması ile oldukça sevinmiştik. Ancak T.B.M.M.'ne gelen yasa teklifinde  sadece Hakim ve Savcıların olduğunu üzülerek öğrendik. Bunun üzerine Başbakan ve Adalet Bakanı'na mektup gönderdik. Başbakan ve Adalet Bakanına gönderilmek üzere dilekçe kampanyaları düzenledik. Adaletin asıl yükünü çeken Adalet Çalışanları unutulmasın İstedik. Ağır iş yükü altında çalışanlar yok sayılmasın istedik. Adalet çalışanlarından birinci derecede sorumlu olan Adalet Bakanının Adalet Çalışanlarına sahip çıkacağına inanıyoruz. Farkımıza varılması için farkındalık yaratmak için balon patlatma etkinliği düzenledik" dedi.  Son olarak Türkiye de son günlerde yaşanan olaylara değinen Ager; " Son dönemde cennet vatanımızda meydana gelen üzücü olayların bir an önce son bulmasını ve aklı selimin yurdumuzun her köşesine hakim olmasını temenni eder. Bingöl'de meydana gelen menfur saldırıyı şiddetle kınar aziz şehitlerimize Allahtan rahmet milletimize baş sağlığı dileriz" 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 01:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
takip
takip - 6 yıl Önce

valla iyi olurdu ya 1155 tl verselerdi sizede gece gunduz calisiyorsunuz ya ayda 1 nobet tutu 5 bin tl maas iste iyi valla

SIRADAKİ HABER

banner128