“BANA AB’Yİ ANLAT”

“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında düzenlenen “Bana AB’yi Anlat” resim ve slogan yarışmalarında Bolu ilinde dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından verildi.

“BANA AB’Yİ ANLAT”

Haber: Aysun BEYKOZ

Bolu Valiliği Abant toplantı Salonunda düzenlenen ödül törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Behiye Baysal Ortaokulu Müdürü Ali Rıza Karaibrahimoğlu, 60.yıl Ortaokulu Müdürü İsmail Lekesiz, Göynük Ortaokulu Müdürü Faruk Kahraman, dereceye giren öğrenciler ile danışman öğretmenleri  katıldı.

Ödül töreni öncesinde Milli Eğitim Müdürlüğü AB Proje Koordinasyon ekibi adına yarışmayla ilgili bilgiler veren Süleyman Yardımcı, Milli Eğitim Bakanlığı , Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen  proje kapsamında 81 ilde "Bana AB'yi Anlat" temalı resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları düzenlendiğini ve proje takvimine göre yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirildiğini kaydetti. 81 ilde her kategoride birinci olan öğrenciler, danışman öğretmenler ve okul müdürlerinin Ankara'da düzenlenen ödül törenine katıldığını belirtti.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür eden ve dereceye girenleri de tebrik eden Bolu Valisi Aydın Baruş, öğrencilerin üretken olması için böyle yarışmalara katılmasının önemli olduğunu belirtti. Yarışmaya katılmanın, o konu üzerinde kafa yormak demek olduğunu dile getiren Vali Baruş, "Çünkü insanın üretken olması için her alanda Türkiye çapında öğrenciler için düzenlenen yarışmalara iştirak etmeye çalışması lazım. Bu öğrencilerimiz için çok önemli. İleride rekabet zamanı geldiğinde  sizin bu emekleriniz meyve vermeye başlayacak. Çünkü yarışmaya katılmak, onun üzerine kafa yormak demek. Düşüncelerinizi ona yoğunlaştırıp kendinizi düşünce üretimi yapmak için zorlamanız demek. Bu anlamda da size çok faydası olmuştur. Avrupa Birliği konusu olsun, başka konular olsun yarışmalara katılmaya devam edin. Bunları sakın ben katılsam ne olur katılmasam ne olur diye düşünmeyin. Size ayrı ufuklar kazandırır, değişik dünyalara adım atma şansı tanır. Bu sayede sizlerde bilgi sahibi olursunuz. Mesela bu yarışma sayesinde Avrupa Birliği konusunda bilgi sahibi oldunuz. Bu konuda sizleri tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından ise ödül törenine geçildi. Resim yarışmasında birinci olan Behiye Baysal Ortaokulu öğrencisi Gizem İnce ve Slogan Yarışması birincisi Göynük Ortaokulu öğrencisi Halil İbrahim Tepe diz üstü bilgisayar, Resim Yarışması ikincisi 60. Yıl Ortaokulu öğrencisi Edanur Turan ile Slogan Yarışması ikincisi Göynük Ortaokulu öğrencisi Beyzanur Baygın bisiklet, Resim Yarışması üçüncüsü Behiye Baysal Ortaokulu Öğrencisi İlayda Türkmen satranç takımı kazandı. Tüm öğrencilerin ödüllerini ve madalyalarını Bolu Valisi Aydın Baruş verdi.

Programın son bölümünde ise dereceye giren öğrencilerin okullarına asılmak üzere Bakanlık tarafından gönderilen duvar saatleri Okul Müdürlerine teslim edildi.

Danışman öğretmenler Ayşe Çevirgen, Nevriye Karagöz ile  Faruk Kahraman’adolma kalem hediye edildi.  

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER