Barış demeye devam edeceğiz

SES Bolu Şubesi, son olarak Diyarbakır’ın Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü lojmanlarına düzenlenen terör saldırısına sert tepki gösterdi. Ses Bolu Şubesi; “Toplumsal Barışın Sağlanması ve Ölümlerin Son Bulması İçin Barış Demeye Devam Edeceğiz” dedi.

Barış demeye devam edeceğiz

Haber: Semih BAYKAL

Ses Bolu Şubesi yazılı olarak yaptığı açıklama da şunları ifade etti; “ Diyarbakır Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla düzenlenen saldırıdan saatler sonra Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada saldırıya uğrayan lojmanda kalan biri 5 aylık bebek 2 polis yakınının öldüğü, lojmanın yanında bulunan ve çöken evde ise 2’si çocuk 3 kişinin hayatını kaybettiği, 6’sı polis, 8’i polis yakını olmak üzere toplam 39 kişinin yaralandığı belirtilmiştir. Valiliğin açıklamasının ardından yaralı olan polis yakınlarından biri daha hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz. Daha fazla ölüm olmasını istemiyoruz. Savaş ortamında sivillerin hedef alınmaması noktasındaki hassasiyetimizi bir kez daha vurguluyoruz” diye ifade etti.

“ ŞİDDET VE BASKI SARMALI TÜM TOPLUMU NEREDEYSE ESİR ALMIŞ DURUMDADIR”

Açıklamasının devamında Ses Bolu Şubesi şunları söyledi; “ Sokağa çıkma yasakları ile tırmandırılan savaş politikaları nedeniyle aylardır çoğu çocuk çok sayıda insan hayatını kaybetmiş, sağlık hizmetleri durma noktasına gelmiş ve çok zor koşullar altında hizmet vermeye çalışan sağlık emekçileri siyasi iktidar ve onun medyası tarafından hedef tahtasına konulmuş ve üç üyemiz öldürülmüştür. Başta çocuklara yönelik şiddet olmak üzere her türden şiddet ve baskı sarmalı tüm toplumu neredeyse esir almış durumdadır. Böyle bir ortamda demokratik hakları kullanmak, herkes için insan onuruna yakışır çalışma ve yaşam koşulları talep etmek giderek imkânsızlaşmaktadır. Cezasızlık, baskı, sansür ve linç kampanyaları ile hukuksuzluk paralel biçimde derinleştirilmektedir. Halklar, emekçiler, kadınlar ve çocuklar üzerinde yoğunlaşan baskı ve şiddet, geri döndürülmesi ve onarılması imkânsız toplumsal yaralara ve düşmanlığa sebep olmaktadır” diye söyledi.

  “BU KİRLİ SAVAŞIN BİR PARÇASI OLMAYI EN BAŞINDAN BERİ REDDETTİK”

Son olarak Ses Bolu Şubesi şunları belirtti; “ İhlallerin ve savaş politikalarının derhal sonlanması için Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası olarak çok sayıda sağlık emek ve meslek örgütüyle bir araya gelerek çeşitli girişimlerde bulunduk, bu girişimlerimizi yaygınlaştırarak toplumsal barışın sağlanması ve çocuklar başta olmak üzere hiçbir yurttaşımızın hayatını kaybetmemesi adına elimizden geleni yapacağız. Bu kirli savaşın bir parçası olmayı en başından beri reddettik, reddetmeye de devam edeceğiz” diye belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yok yaa
Yok yaa - 4 yıl Önce

siz zaten tarafsiniz,tarafinizda belli.size fikrinizi soranmi var.dagdaki ve ovadaki tum vatan hainleri bitene kadar allah güvenlik güçlerimize kuvvet versin

Yok yaa
Yok yaa - 4 yıl Önce

siz zaten tarafsiniz,tarafinizda belli.size fikrinizi soranmi var.dagdaki ve ovadaki tum vatan hainleri bitene kadar allah güvenlik güçlerimize kuvvet versin

Kardelen
Kardelen - 4 yıl Önce

barış gibi güzel sözlerin arkasında ki karın ağrısı ne olabilir. acaba?

SIRADAKİ HABER