Baruş çocuklarla birlikte kitap okudu

Bu yıl 52'incisi kutlanan Kütüphane Haftası dolayısıyla "81 İlde Kitap Okuyoruz" etkinliği düzenlendi. Bu kapsamda Bolu'da da düzenlenen İl Halk Kütüphanesi'nde yapılan etkinliğe Bolu Valisi Aydın Baruş da katıldı.

Baruş çocuklarla birlikte kitap okudu

HABER: AYSUN BEYKOZ

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından başlatılan ve bu yıl eş zamanlı olarak tüm illerde gerçekleştirilen etkinlikte kitapseverler, bir araya geldi. Açık havada yapılacak olan etkinlik yağış ihtimaline karşı İl Halk Kütüphanesi'nde yapılırken, etkinliğe Bolu Valisi Aydın Baruş, Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fazıl Karaduman, kütüphane yetkilileri, öğretmenler, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencileri katıldı.

Etkinlikte Bolu Valisi Aydın Baruş ile etkinliğe katılanlar yaklaşık bir saat boyunca kitap okudular. Kitap okunmasının ardından Vali Baruş öğrencilerle sohbet etti ve onlara okudukları kitaplar hakkında sorular sordu.

Toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmanın amaç olduğu etkinlikte, Bolu Valisi Aydın Baruş da etkinlik sırasında okuduğu “Surları Aşan Müjde Fatih” kitabından özet bilgileri öğrenciler ile paylaştı. Vali Baruş ayrıca kitap okumanın önemi konusunda ve hayatımıza kattıkları konusunda öğrencilerle sohbet etti.

Vali Baruş etkinliğin sonunda İl Halk Kütüphanesi'ni de gezdi ve burada üniversite sınavları ile KPSS'ye hazırlananlarla sohbet etti. 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128