BARUŞ, YENİ DENEME ARACINI İNCELEDİ

Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu İl Özel İdaresi tarafından deneme amaçlı olarak getirilen kombine satıh kaplama aracının Okçular Köyü yolundaki çalışmasını inceledi.

BARUŞ, YENİ DENEME ARACINI İNCELEDİ

HABER: Ceylan BEYKOZ

Okçular Köyü yoluna giden Bolu Valisi Aydın Baruş, burada Bolu İl Özel İdaresi tarafından deneme amacıyla çalıştırılan kombine satıh kaplama aracının çalışmalarını inceledi ve yetkililerden bilgiler aldı. Vali Baruş’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Genel Meclis Üyeleri Erol Özak ve İlhan Serçe, Okçular Köyü Muhtarı Emin Akgül, İl Özel İdaresi Şube Müdürleri ve aracı yapan firma yetkileri eşlik etti.

Üzerine yüklenen stok malzemeyle bir defada 5 bin m2 sathi kaplama yol yapabilen araçla ilgili çalışmaları yerinde inceleyen Vali Baruş, yetkililerden bilgiler alırken aynı zamanda 15,5 ton taş ve su bazlı 8 ton emisyon zift taşıyan sathi kaplama aracı, deneme amaçlı olarak Okçular Köyü yolunun bir kısmını  asfalt ile kapladı.

ASFALTLAMA YAPILIRKEN TRAFİK İŞLİYOR

Firma yetkililerinden ve Özel İdare Genel Sekreteri Köstereli’den bilgiler alan Vali Baruş’a aracın çalışma yaparken trafiğin açık olduğu, yolun kapatılmadığı bilgisi verildi.

Araçla ilgili bilgilerde ayrıca normal yapılan çift kat asfaltlamanın maliyetinin Özel İdareye yaklaşık olarak 52 bin TL’ye mal olduğu, bu araçla ise maliyetin 20 bin TL civarına indiği kaydedildi.  

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128