Baruş’tan Bakım İşletme Şefliğine ziyaret

Bolu Valisi Aydın BaruşBolu Dağı Bakım İşletme Şefliği’ne giderek karla mücadele çalışmaları ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Baruş’tan Bakım İşletme Şefliğine ziyaret

HABER: S. Özge YÜCEL

Bolu Valisi Aydın Baruş, beraberinde İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel ile birlikte Bolu Dağı Bakım ve İşletme Şefliği’ne giderek burada karla mücadele çalışmaları ile ilgili Tünel Bakım İşletme Şefi MurtezaBeşiroğlu ve Karayolları 41. Şube Şefi İlkay Aktuğ’dan bilgiler aldı.

Vali Baruş ziyaretinde ilk olarak beraberindeki heyet ile birlikte araç parkını gezdi. Burada karla mücadelede kullanılan araçlar ve ekipmanlar hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Baruş daha sonra  Tünel Kontrol Merkezine geçti.

Yaklaşık 20 km’lik alanı kapsayan ve tünel içinde 67, tünel dışında ise 20 kamera olmak üzere toplamda 87 kamerayla izleme yapılan kontrol merkezinde Bolu Dağı Bakım ve İşletme Şefi MurtezaBeşiroğlu, Vali Baruş’a  tünel içinde yapılan çalışmalar, izlemeler, güzergah geçişleri, hava koşulları ile tünel içinde yaşanabilecek olası acil durumlarda (kaza, yangın vb.) yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Bolu Dağı Tünelinden geçiş yapan araç sayısı ve kazalar ile ilgili de bilgiler alan Vali Baruş, çalışanlarla da bir süre sohbet edip tatlı ikramında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128